Menu mistrzyni. Oto co dokładnie je w ciągu dnia Tia-Claire Toomey, trzykrotna zwyciężczyni CrossFit Games

CrossFit Games to niezwykle prestiżowe zawody. By je wygrać Tia-Claire Toomey musiała postawić na określony sposób odżywiania. Dieta, którą stosuje zagwarantowała jej maksimum energii i siły w trakcie turnieju.

Tia-Claire Toomey to 26-letnia, australijska sztangistka i zawodniczka crossfit. Jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła w CrossFit Games trzy razy z rzędu. Są to coroczne, prestiżowe zawody, których zwycięzca zdobywa tytuł "Fittest on Earth".

Tia-Claire i Mathew FraserTia-Claire i Mathew Fraser instagram.com/tiaclair1

Niezależnie od dnia Tia jest w ciągłym ruchu. Uwielbia crossfit za to, że dominuje w nim różnorodność. Trenuje czasami nawet dwa razy dziennie. Od 2018 roku o jej dietę dba Simone Jane Arthur, specjalista ds. żywienia.

Tia odżywia się konsekwentnie w ten sam sposób. Nie oznacza to jednak, że na jej talerzu codziennie znajdują się te same produkty. W rozmowie z Women's Health zdradziła, że Simon nauczył ją jeść intuicyjnie, słuchać własnego ciała i patrzeć na składniki poszczególnych dań lub produktów. Od tego czasu zawodniczka zwraca uwagę na to na co ma ochotę. Nigdy też nie zmusza się do jedzenia produktów, których czuje, że jej organizm nie chce.

Codzienne menu Tii-Claire

Śniadanie

Zwyciężczyni CrossFit Games zwykle wstaje o 5:30 lub 7:00. W pierwszej kolejności wypija szklankę wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Następnie sięga po pełnowartościowy posiłek. Jej ulubione propozycje na śniadanie to owsianka z jagodami, truskawkami i malinami, jajecznica z boczkiem indyczym lub tosty z awokado. Zawsze dba o to, by jej śniadanie zawierało sporo białka i tłuszczy. To właśnie one sprawiają, że czuje się syta przez następne godzin.

Lunch

Ten posiłek należy do smażonych warzyw. Zawodniczka dodaje do nich produkty, które są źródłem białka i całość podsmaża na oleju kokosowym. To jedyny olej, którego używa. Czasami jeśli ma ochotę na jakąś zmianę sięga po stek ze szparagami i ziemniakami lub bajgla z jajkami.

Przekąska

Przed treningiem sięga po koktajl białkowy albo banana.

Kolacja

Tia lubi, gdy kolacja jest lekka. Najczęściej wybiera sałatkę z jarmużem i kawałkiem łososia lub stekiem. Zjada ją około 19, by jej organizm zdążył ją strawić przed snem. Przeważnie chodzi spać o 21.

Taki sposób odżywiana się sprawia, że Tia nie wypada z formy i jest w stanie osiągać coraz lepsze wyniki. Zawodniczka przyznaje, że nigdy nie doprowadza do sytuacji, w której odczuwa głód. Stara się utrzymywać swój organizm stale syty. Potwierdza również, że jej obecna dieta sprawia, że czuje się wyjątkowo dobrze. Z tego względu nie ma zamiaru jej szybko zmieniać.

MZ

KRĄGŁE POŚLADKI Z Gosią Reysner

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.