Jaki ręcznik na siłownię jest najlepszy? I co zabrać na siłownię?

Pierwszy raz idziesz na siłownię? Nie zapomnij o ręczniku na siłownię! Trening siłowy to duży wysiłek, który często skutkuje poceniem się. Ręcznik na siłowni naprawdę się przyda. Oczywiście w wielu siłowniach możesz wypożyczyć ręcznik lub skorzystać z papierowych zamienników, jednak warto mimo wszystko mieć swój. Po co? I jaki kupić ręcznik na siłownię?

Co zabrać na siłownię?

Do treningu siłowego nie potrzebujemy przesadnie wielu gadżetów. Oczywiście konieczny jest wygodny strój – koszulka i szorty lub legginsy, ewentualnie bluza – oraz dobrze dopasowane buty z amortyzacją. Jednak poza tym naprawdę nie musimy inwestować w drogie akcesoria. Warto jednak mieć ze sobą jeszcze kilka drobiazgów. Co więc zabrać na siłownię?

Oprócz stroju przyda nam się butelka z wodą, zegarek ze stoperem oraz ręcznik na siłownię. O ile pierwsze dwie rzeczy nie budzą zaciekawienia, o tyle wiele osób zastanawia się, po co ręcznik na siłownię. Odpowiadamy! I podpowiadamy, jaki wybrać ręcznik na siłownię.

Po co ręcznik na siłownię?

Potrzebujesz ręcznik i na siłownię, i fitness! Nawet jeśli zamierzasz wskoczyć po ćwiczeniach pod prysznic, jest on koniecznym elementem. Po pierwsze, jeśli zamierzasz kąpać się na siłowni lub fitness klubie, musisz w coś się wytrzeć. W takiej sytuacji potrzebujesz nawet dwóch ręczników na siłownię i fitness. Jeden przyda się po kąpieli, a drugi?

Ręcznik na siłownię i fitness przyda się choćby do przecierania twarzy czy karku z potu. Kropelki pojawią się momentalnie. Szczególnie jeśli planujesz intensywne ćwiczenia. Ponadto zawsze po zakończonym ćwiczeniu należy oczyścić maszynę, z której się korzystało. Możesz do tego celu wykorzystać swój ręcznik, możesz papierowy dostępny w placówce.

Ręcznik na siłownię i fitness przydaje się także podczas ćwiczeń na macie. Maty są ogólnego dostępu. Kładą się na nie różne osoby, w różnych strojach, czasem z odkrytymi plecami czy chorobami skórnymi. Jeśli nie chcemy się niczym zarazić, naprawdę lepiej na matę połóż swój ręcznik i dopiero potem własne ciało.

Jaki ręcznik na siłownię jest najlepszy? Rodzaje ręczników

Przekonaliśmy cię? Zastanawiasz się teraz, jaki ręcznik na siłownię jest najlepszy? Jest wiele rodzajów ręczników, warto je poznać, zanim zaczniesz rozważać, jaki kupić ręcznik na siłownię.

Przede wszystkim wyróżniamy ręcznik sportowy z mikrofibry. Jest bardzo lekki, zajmuj mało miejsca i jest bardzo wygodny. Miła powierzchnia nie podrażnia skóry i używa się go bez trudu. Możemy też zdecydować się na ręcznik szybkoschnący. Szukajmy wtedy specjalnego oznaczenia na metce. Często są one także wykonane właśnie z mikrofibry. Są więc także lekkie, miękkie i dobrze wchłaniają wilgoć. Przy tym błyskawicznie schną.

Niektórzy wybierają ręczniki chłodzące. To specjalny rodzaj ręczników na siłownię o dość porowatej strukturze. Kiedy zamoczymy go w wodzie i przyłożymy do twarzy, czujemy przyjemne chłodzenie. Z tego powodu najczęściej używa się go po treningu w formie orzeźwienia.

Możemy też wybrać się na treningi ze zwykłym bawełnianym ręcznikiem. Lepiej wybierać cienkie i niewielkich rozmiarów. Szybciej schną, a w zupełności wystarczą podczas ćwiczeń.

Ręcznik na siłownię – jaki kupić?

Jaki wybrać ręcznik na siłownię? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? O ile nie chcemy wziąć ze sobą ręcznika domowego, szukamy specjalnego ręcznika na siłownię i fitness, warto mieć na uwadze kilka szczegółów. Przede wszystkim szukajmy niewielkich wymiarów ręcznika. Przyda się on do otarcia czoła czy położenia na macie. Do kąpieli po treningu lepiej mieć jednak drugi, pełnowymiarowy ręcznik.

Ważna jest także jakość wykonania. Jeśli decydujemy się na ręcznik chłodzący czy z mikrofibry, zwróćmy uwagę na materiał, rodzaj użytych nici i sposób łączenia. Nie chcemy przecież, aby był to ręcznik jednorazowy.

Warto także wybrać ręcznik markowy. Ręcznik na siłownię od producenta specjalizującego się w produkcji odzieży i akcesoriów sportowych na pewno będzie trwalszy. Nie warto jednak przepłacać. Jedynie ręczniki szybkoschnące powinny być znacznie droższe niż te najprostsze, bawełniane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.