Jak podkręcić metabolizm? Produkty na przyspieszenie metabolizmu i cenne wskazówki

Jak podkręcić metabolizm po czterdziestce? Też zadajesz sobie to pytanie? Nawet jeśli nie przekroczyłaś jeszcze tej magicznej granicy wieku, po której pojawia się wiele nieoczekiwanych kłopotów z funkcjonowanie organizmu, to i tak warto wiedzieć, jakie produkty na przyspieszenie metabolizmu nam pomogą.

Jak zwiększyć metabolizm? I co to jest metabolizm?

Zanim zastanowimy się, jak zwiększyć metabolizm i jak podkręcić metabolizm z rana, warto w ogóle zrozumieć, czym jest metabolizm. Sam termin bywa bardzo często zamiennie stosowany z przemianą materii. To w sumie nie jest błędem, jednak często rozumiem pod tymi terminami coś kompletnie innego niż jest to w rzeczywistości.

Przede wszystkim metabolizm kojarzy nam się z procesami trawiennymi. Jeśli często się wypróżniamy, uważamy, że mamy dobry metabolizm. To tylko poniekąd prawda. Metabolizm to proces, który odbywa się w różnych komórkach naszego ciała – nie tylko w jelitach! To w nich substancje są przekształcane na inne, część jest wchłaniana, a inna wykorzystywana do różnych funkcji i procesów.

Aby mieć szybki metabolizm, powinniśmy podejmować rozsądne wybory żywieniowe, dużo ćwiczyć, nawadniać organizm. Na metabolizm składa się wiele ważnych czynników. Oczywiście najłatwiej i najszybciej podkręcić metabolizm jedzeniem. Poniżej znajdziesz produkty na przyspieszenie metabolizmu.

Jak podkręcić metabolizm jedzeniem? Produkty na przyspieszenie metabolizmu

Jak podkręcić metabolizm jedzeniem? Warto jeść o stałych porach, niewielkie porcje. Ponadto koniecznie powinniśmy włączyć kilka produktów na przyspieszenie metabolizmu.

Na początek sprawdzą się ostre przyprawy. Stosując papryczki chili, pieprz, kurkumę, curry, chrzan na pewno przyspieszymy bieg spraw. Zawierają one kapsaicynę. To dzięki niej dania mają ostry smak, ale za jej sprawą podnosi się także temperatura ciała, a więc wszelkie procesy trawienne następują sprawniej.

Ponadto warto przyspieszyć metabolizm kofeiną. Tej znajdziemy najwięcej w kawie. Choć warto wiedzieć, że zdrowszym jej źródłem zielona herbata. Oprócz teiny (pochodna kofeiny) zawiera także składniki oczyszczającej organizm z toksyn.

Koniecznie nawadniajmy organizm. Aby zwiększyć metabolizm, woda jest niezbędna. Minimum dwa litry dziennie powinien wypijać każdy, kto prowadzi średnio aktywny tryb życia. Jeśli dużo ćwiczymy, ilość wody powinna rosnąć. Wybierajmy wodę niegazowaną, mineralną, filtrowaną.

Wybierając produkty na przyspieszenie metabolizmu zadbajmy także o to, by był one jak najmniej przetworzone. Gdy będziemy jeść wysoko przetworzoną żywność, nasz organizm nie musi zmagać się z rozłożeniem jej do prostszych związków. Nie spalamy więc przy tym wielu kalorii. Wydatek energetyczny podczas trawienia jest o wiele mniejszy, a nasz organizm tym samym przyswaja więcej kalorii.

Jak przyspieszyć metabolizm? Co oprócz diety?

Co oprócz diety pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, jak przyspieszyć metabolizm? Przede wszystkim odpoczynek. Najlepiej spać minimum osiem godzin dziennie. Sen głęboki pomaga nam uporać się z metabolizmem. Trawimy szybciej, gdy jesteśmy wypoczęci.

Oczywiście koniecznie powinniśmy postawić na aktywność fizyczną. Sport jest zawsze dobrym wyborem. Odchudzamy się, dbamy o elastyczność mięśni i przyspieszamy przemianę materii. Nasze ćwiczenia będą też bardziej efektywne, gdy będziemy je zmieniać co dwa miesiące. Ciało przyzwyczajone do jednego ćwiczenia wydaje na nie mniej energii.

Jeśli chcemy przyspieszyć metabolizm, odstawmy alkohol. Niestety utrudnia on wchłanianie jedzenia. Jest toksyną, która niszczy działanie procesów metabolicznych. A na dodatek jest bardzo kaloryczny!

Jak podkręcić metabolizm z rana?

Jeśli chcesz podkręcić metabolizm z rana, koniecznie wypij szklankę wody z sokiem z cytryny. Nie tylko nawodnisz organizm, oczyścisz je z toksyn, lecz także obniżysz ciśnienie. To świetny sposób na pobudzenie organizmu do pracy o poranku.

Jak podkręcić metabolizm po czterdziestce?

Po czterdziestce nasz organizm zwalnia. Dlatego konieczne jest wprowadzanie odpowiednich treningów. Aby podkręcić metabolizm po czterdziestce, wprowadź ćwiczenia aerobowe. Sprawdzi się bieganie, jazda na rowerze czy na rolkach.

Świetnym pomysłem jest także regularne uczęszczanie do sauny. Podczas jednego seansu nie tylko wypłuczesz toksyny, lecz także zgubisz nawet 300 kcal!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.