Ćwiczenia na maksymalne spalanie kalorii. Oto 9 aktywności, dzięki którym stracisz ich najwięcej

Maksymlanie wykorzystaj czas spędzony na siłowni. Te ćwiczenia to prawidziwy energetyczny killer. Gwarantują ogromy wysiłek i wylanie z siebie siódmych potów. Na ich efekty nie będziesz musiała długo czekać.

Istnieją różne teorie dotyczące tego, które ćwiczenia rzeczywiście pozwalają spalić największą liczbę kalorii. Niektórzy twierdzą, że trening kardio, a inni, że siłowy lub interwałowy.

Formy kardio pozwalają pozbyć się większej ilość kalorii w trakcie treningu, jednak trening siłowy i interwałowy przyczyniają się do spalania kalorii jeszcze by zakończeniu wysiłki. To spowodowane jest przez powstanie tzw. "długu tlenowego" i szeregu procesów w organizmie, które skutkują zwiększoną konsumpcją tlenu po intensywnej sesji treningowej.

W naszym rankingu inspirowanym Women's Health znalazły się wybrane ćwiczenia, z każdej z powyższych kategorii. Należy jednak pamiętać, że na spalanie kalorii ma również wpływ waga. Im jest więcej ważysz tym więcej kalorii spalasz.

9 ćwiczeń, które spalają największą ilość kalorii:

1. Skakanie na skakance

667–990 kalorii na godzinę (jeśli skaczesz z prędkością 120 przeskoków na minutę)

Bonus na wzmocnienie efektu: Używaj skakanki z obciążeniem.

2. Podbiegi lub sprinty po schodach

639–946 kalorii na godzinę

Bonus na wzmocnienie efektu: Włączaj do swojego biegu krótkie serie podczas, których przez 20 sekund biegniesz w maksymalnym, jak najmniej komfortowym dla siebie tempie.

3. Kickboxing

582–864 kalorii na godzinę

Bonus na wzmocnienie efektu: Rób bardzo krótkie przerwy między rundami ciosów i kopnięć. Najlepiej 30 sekund odpoczynku na 90 sekund sparingu.

4. Interwałowa jazda na rowerze

568–841 kalorii na godzinę

Bonus na wzmocnienie efektu: Staraj się by serie w przyspieszonym tempie były jak najmniej komfortowe i jak najliczniejsze.

5. Bieganie

566–839 kalorii na godzinę (w tempie, które pozwala na przebiegnięcie ok. 10 km w tym czasie)

Bonus na wzmocnienie efektu: Biegnij na 7/10 swoich możliwości i włączaj do treningu krótkie serie sprintów.

6. Trening z kettlebell

554–822 kalorii na godzinę

Bonus na wzmocnienie efektu: Wykonuj na przemian ćwiczenia na górne partie ciała i te na dolne. To pozwoli ci dłużej kontynuować trening. Staraj się również nie robić między nimi przerw.

7. Jazda na rowerze stacjonarnym

498–738 kalorii na godzinę (w energicznym tempie)

Bonus na wzmocnienie efektu: Zmieniaj tempo. Zacznij od 10 sekund intensywnego pedałowania, a następnie przejdź do 50 sekund w mniej intensywnym tempie. Później wykonuj serie w proporcji 15 sekund sprintu do 45 sekund lżejszego tempa i 20 sekund sprintu do 40 sekund lżejszego tempa.

8. Wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

481–713 kalorii na godzinę

Bonus na wzmocnienie efektu: Wiosłuj przez minutę w superszybkim tempie, a następnie przez 30-60 sekund wykonuj przysiady, pompki lub deskę.

9. Trening na schodach

452–670 kalorii na godzinę (przy robieniu 77 kroków na minutę)

Bonus na wzmocnienie efektu: Dodaj obciążenie, trzymaj w rękach lekkie hantle.

MZ

Marta Linkiewicz pokazała kolejny intensywny trening przed Fame MMA

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA