Ile ćwiczyć na rowerku stacjonarny i jak często ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, żeby widać było efekty?

Zastanawiasz się, czy warto kupić rowerek stacjonarny? Podpowiadamy, jak trenować na rowerku stacjonarnym oraz jak rowerek stacjonarny działa na uda i na brzuch. Okazuje się, że efekty ćwiczeń na rowerku stacjonarnym zobaczysz naprawdę szybko! Dowiedz się więc, ile kalorii można spalić na rowerku stacjonarnym?

Rowerek stacjonarny – jak trenować?

Rower stacjonarny na uda i na brzuch działa rewelacyjnie. Przede wszystkim odchudza i pomaga budować kondycję. Wystarczy wsiąść na rower stacjonarny i… pedałować. Niby nic trudnego, a jednak! Wielu się poddaje już po pierwszym treningu. Dlatego jeśli chcesz ćwiczyć brzuch lub uda na rowerze stacjonarnym najpierw idź na trening do pobliskiej siłowni. Wypróbuj różne modele rowerów stacjonarnych i przekonaj się, czy taka maszyna na pewno jest zgodna z twoimi oczekiwaniami i wymogami. Jest to w końcu dość drogie urządzenie, więc lepiej nie wyrzucać pieniędzy w błoto i być pewnym zakupu.

Zobacz wideo Chodnik nie jest miejscem dla rowerów

Gdy zdecydujesz się już na zakup roweru stacjonarnego, warto wiedzieć, jak trenować na tym urządzeniu.

Rower stacjonarny na brzuch i na uda przynosi świetne efekty, szczególnie gdy postawimy na długie treningi. Jednorazowa sesja treningowa powinna trwać minimum 20 minut. Ćwicz nawet pięć-sześć razy w tygodniu! Szczególnie jeśli wybierasz opcję 20-minutowych treningów. Z czasem możesz wprowadzać treningi interwałowe – wtedy zdecydowanie ogranicz się tylko do 20 minut. Jedz bardzo szybko – staraj się osiągnąć maksimum swoich możliwości – a następnie odpoczywaj jadąc nieco wolniej, ale nie zatrzymuj się ani na chwilę. Możesz na początek wykorzystać wariant 1:2. Jedź szybko przez minutę, a następne dwie minuty przeznacz na tempo rekreacyjne.

Jeśli wolisz jeździć stałym tempem, to wybieraj treningi dwa lub trzy w tygodniu. Jak trenować na rowerki stacjonarnym? Nie zsiadaj z niego przez 30-45 minut! To optymalny czas, aby zacząć spalać kalorie i poprawić wygląd naszego ciała. I tutaj nasuwa się pytanie - ile kalorii można spalić na rowerku stacjonarnym?

Ile kalorii można spalić na rowerku stacjonarnym?

Regularne ćwiczenie to podstawa. Tylko systematyczny trening przyniesie efekty i pozwoli nam spalić tyle kalorii, abyśmy to szybko odczuli. Ile więc kalorii można spalić na rowerku stacjonarnym? Jeżdżąc godzinę wolnym tempem spalimy 350 kcal. Natomiast, gdy przyspieszymy taką samą liczbę kalorii możemy spalić w 35-40 minut.

Rowerek stacjonarny – po jakim czasie efekty?

Zastanawiasz się, ile ćwiczyć na rowerku stacjonarny i jak często ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, żeby widać było efekty? Tak, jak wspominaliśmy, trening dwa-trzy razy w tygodniu po 35-40 minut jest najbardziej optymalny, jeśli zależy nam na efekcie odchudzającym. W takiej konfiguracji efekty zobaczymy już po miesiącu regularnych treningów. Nasze ciało zmieni się na lepsze, stanie się jędrniejsze, a nogi znacznie smuklejsze. Choć zobaczysz to pewnie już po dwóch tygodniach treningów, to właśnie cztery tygodnie pozwolą ci doświadczyć efektu „WOW”.  Oczywiście nie przesadzaj z tempem. Wysokie wcale nie sprzyja odchudzaniu. Okazuje się, że podczas zbyt intensywnego wysiłku organizmowi zaczyna brakować tlenu, a tylko właściwe dotlenienie umożliwia spalanie kalorii. Sugerujemy więc osobom początkującym zatrzymać tętno na poziomie ok. 130 uderzeń na minutę. Wtedy utrata kalorii będzie największa.

Czy warto kupić rowerek stacjonarny?

Odpowiadając na pytanie zadane na początku naszego artykułu – czy warto kupić rowerek stacjonarny? – tak, zdecydowanie, warto! Jazda na rowerze stacjonarnym nie tylko poprawi wygląd nóg i brzucha. Także poprawi krążenie, wspomoże układ oddechowy. Warto wspomnieć, że taki trening nie obciąża stawów. Będzie więc świetną alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie mogą z powodów stawów właśnie biegać.

Spalanie kalorii na rowerku stacjonarnym wydaje się więc kwestią drugorzędną. Choć oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę, że to zazwyczaj bywa naszą największą motywacją. Każdy powód jest dobry, żeby zacząć ćwiczyć uda na rowerze stacjonarnym czy brzuch na rowerze stacjonarnym!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.