Trening z przyjaciółką. Dlaczego jest lepszy od ćwiczeń solo?

Wszystkie sposoby na uprzyjemnienie czasu na siłowni i podkręcenie motywacji są dobre. Jednym z nich jest zaproszenie na wspólny trening przyjaciółki. Zalet aktywności fizycznej w duecie jest naprawdę sporo.

Zimowa aura i niskie temperatury nie koniecznie sprzyjają, wprawianiu się w świetny nastrój. Dobre samopoczucie gwarantuje jednak porządny wycisk na siłowni. Problemem jest tylko zebranie chęci, by na nią dotrzeć i ćwiczyć na sali treningowej na maksimum swoich możliwości.

Sprawa jest jednak dużo łatwiejsza, gdy do akcji wkraczają przyjaciele. Ćwiczenia z BFF mogą całkowicie odmienić zwykłą treningową rutyny. W rozmowie z Cosmopolitan trener Paolo Gimenez zdradza dlaczego warto zabierać do studia fitness kumpelę.

5 powodów, dla których warto chodzić na trening z przyjaciółką:

1. Zapewnia więcej funu

Spędzania czasu z przyjaciółmi to zawsze dobra zabawa. Nawet jeśli będziecie żartować podnosząc koło siebie ciężary. Ponadto badania wykazały, że podczas takich treningów mamy więcej energii i dajemy z siebie sto procent. Potwierdzono, że trening osób, które ćwiczą ze znajomymi trwa przeważnie dwa razy dłużej niż tych ćwiczących samodzielnie.

2. Gwarantuje emocjonalne wsparcie

Czasami po prosty potrzebujemy odrobiny wsparcia emocjonalnego podczas podnoszenia ciężarów lub pokonywania pokaźniej ilości kilometrów na bieżni. Już sama obecność przyjaciółki sprawi, że nie będziesz chciała się poddać, a jej słowa otuchy spowodują, że pokażesz na co cię naprawdę stać. Dzięki temu łatwiej będzie ci sięgać po coraz większe obciążenia lub osiągać lepsze czasy.

3. Pomaga w konsekwentnym trzymaniu się planu treningowego

Zmęczenie po pracy lub zwykła ochota poleniuchowania sprzyjają odpuszczaniu sesji treningowych. Jeśli umówisz się na określoną godzinę z przyjaciółką, trudniej będzie ci się wymigać. Świadomość tego, że już zarezerwowała czas sprawi, że nie będziesz chciała jej zawieść. Poza tym nie będziesz też chciała wyjść na lenia.

4. Celebruje twoje sukcesy

Przyjaciółka, z którą chodzisz na siłownie rozumie to z jakim poświęceniem wiążą się regularne treningi. Tak samo odczuwa zmęczenie i trudności podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Poza tym najlepiej widzi drogę jaką pokonałaś, by poprawić swoją kondycję. Stąd jako pierwsza mówi ci o twoich postępach i chwali twoje sukcesy.

5. Wprowadza element rywalizacji

Rywalizowanie zawsze sprawia, że bardziej się staramy. Porównywanie swoich wyników na bieżni lub ilości wykonanych powtórzeń danego ćwiczenia gwarantuje ogromną motywację do tego by być coraz lepszą.

 MZ

Marta Linkiewicz pokazała kolejny intensywny trening przed Fame MMA

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.