Karolina Pisarek o akceptacji własnego ciała. Modelka narzeka na zbędne kilogramy - ma się czym przejmować?

Karolina Pisarek lubi dzielić się swoimi przemyśleniami, dotyczącymi body positive i treningów. Modelka ma problemy z tarczycą, co powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Karolina uczy się akceptacji własnego ciała, do czego zachęca fanów.

Karolina Pisarek postanowiła poruszyć temat, który dotyczy niejednej kobiety. Akceptacja własnego ciała często nie należy do najłatwiejszych tematów, z jakimi trzeba się zmierzyć. Modelka w obszernym poście na Instagramie opowiedziała, jak wygląda jej droga do polubienia własnego wyglądu, co utrudnia celebrytce chora tarczyca.

 

Karolina Pisarek o samoakceptacji

Pisarek zapytała swoje obserwatorki, czy czują się w swojej skórze komfortowo, czy też cały czas dążą do lepszej, szczuplejszej wersji siebie. Sama Karolina przyznała, że miała z tym spory problem, zwłaszcza przy chorowaniu na niedoczynność tarczycy.

Od dawna borykam się z niedoczynnością tarczycy, co sprawia, że jednego dnia moje ciało wygląda naprawdę dobrze, a następnego ważę o 3 kg więcej! Nie jest to przyjemne, ale w jakiś sposób staram się nad tym panować

- wyznała Pisarek. Na pewno dodatkowe kilogramy nie są przyjemnym doświadczeniem. Czy jednak dla szczuplutkiej Karoliny jest to ogromny problem? Modelka podkreśla, że w jej przypadku akceptacja ciała przyszła z wiekiem:

Im jestem starsza, tym bardziej akceptuję "seksowniejszą" wersję siebie. Piszę "seksowniejszą", bo zaczęłam dostrzegać piękno w byciu kobietą, która ma większy tyłek, uda czy też boczki... Kiedyś właśnie taki był kanon piękna. Zobaczcie np. Marilyn Monroe, która miała piękne, kobiece kształty. Patrząc w lustro, uważam, że należy pokochać siebie takim, jakim się jest. Po prostu

- dodaje celebrytka. Choroby tarczycy są coraz szerzej występującym problemem wśród kobiet. Niedoczynność oraz nadczynność tego narządu wywołuje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, w tym nadmierne tycie oraz gromadzenie wody w organizmie, co powoduje obrzęki. Gwiazdy coraz częściej dzielą się swoimi historiami, aby udowodnić, że z chorobą można walczyć i normalnie żyć. Karolina stara się zaakceptować zmiany w swoim ciele i nie dążyć do wyidealizowanej figury. Treningi na siłowni, boks oraz zdrowa dieta mają być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Gratulujemy takiej postawy! 

Jak ćwiczą modelki? Zobacz trening Karoliny Pisarek:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.