Ćwiczenia na cellulit przyniosą pierwsze efekty już po miesiącu! Ale warto wiedzieć, czego nie jeść na cellulit

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka. Spędza sen z powiek nie jednej kobiecie. Nierówności, grudki, zwiotczała, mało elastyczna skóra. Ten problem dotyczy niemal wszystkich pań! Co to jest cellulit? Skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić? Dowiedz się, czego nie jeść na cellulit i jakie ćwiczenia na cellulit na udach, na nogach, na brzuchu będą najbardziej efektywne.

Cellulit – co to?

Cellulit to nic innego jak zaburzenie w budowie skóry. Problem dotyczy przede wszystkim tkanki podskórnej, gdzie wywołuje nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Skutek widzimy od razu. Na naszych udach, brzuchu czy nogach pojawiają się nieestetyczne nierówności. Ten efekt może być widziany tylko, gdy ściągamy, „naciskamy” skórę, lecz także w dowolnej pozycji. Są różne stadia cellulitu. To najgorsze może być widziane nawet przez ubranie. Może też powodować dolegliwości bólowe.

Pogorszona kondycja skóry występuje u ponad 80 proc. kobiet. Dotyka każdego – bez względu na wiek, styl życia, aktywność fizyczną czy dietę. Warto wiedzieć, że cellulit szczególnie często pojawia się u osób, które mają problemy lub zaburzenia hormonalne. Można się więc go spodziewać podczas dojrzewania płciowego, w okresie ciąży, menopauzy, a nawet w konkretnych fazach w cyklu miesiączkowym.

Czego nie jeść na cellulit?

Czy można wyleczyć cellulit? Pozbyć się go raz na zawsze? Zdania są podzielone. To, czego jesteśmy pewni, to to, że można go zredukować i zmniejszyć jego widoczność. Warto walczyć z nim także dietą. Czego nie jeść na cellulit?

W zwalczaniu cellulitu na pewno pomaga ograniczenie spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego i regularne spożywanie posiłków – co trzy, maksymalnie cztery godziny. Ponadto warto unikać łączenia węglowodanów z białkami w jednym posiłku. Zdecydowanie nie powinniśmy jeść smażonych potraw, białego, pszennego pieczywa. Warto ograniczyć spożywanie alkoholu, napojów gazowanych i słodzonych soków. Z naszego jadłospisu powinny zniknąć także takie produkty jak słodycze, żywność przetworzona, słone przekąski, fast foody.

Taka dieta wyjdzie nam na dobre! Szczególnie gdy połączymy ją z piciem minimum dwóch litrów wody dziennie i jedzeniem przede wszystkim warzyw. Warto stosować w diecie ostre przyprawy – takie jak kurkuma, chili, curry, pieprz cayenne – ponieważ podkręcają one metabolizm i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

A co oprócz zdrowej diety nam pomoże? Oczywiście ćwiczenia na cellulit na udach, na nogach i na brzuchu.

Trening na cellulit na udach, na nogach, na brzuchu – zalety

Nasze ćwiczenia na cellulit na udach, na nogach, na brzuchu na pewno przyczynią się do poprawy nie tylko elastyczności skóry, lecz także całej kondycji organizmu. Systematyczna aktywność fizyczna zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, ułatwia pozbycia się nadmiaru wody z organizmu i niweluje skutecznie widoczność cellulitu.

Ponadto sport pomaga wyregulować przemianę materii i pobudza układ krążenia. A warto wiedzieć, że krew, która szybciej dzięki temu krąży, powoduje efektywniejsze oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. W prostej drodze skutkuje to mniejszym cellulitem.

Jaki trening na cellulit na udach, na nogach, na brzuchu warto więc wykonywać? Jeśli chcemy możemy ćwiczyć w domu, możemy ćwiczyć na siłowni czy w plenerze. Poniżej znajdziecie przykłady ćwiczeń uniwersalnych.

Ćwiczenia na cellulit w domu i ćwiczenia na cellulit na siłowni

Każdy trening rozpocznij oczywiście rozgrzewką. Sprawdzą się wymachy rąk, bieg w miejscu, krążenia ramion. Nie zapominaj o wykrokach, podskokach czy rozciąganiu dynamicznym. Dobra rozgrzewka powinna trwać około 15 minut. Na siłowni możesz wsiąść na rower stacjonarny lub wioślarza. Świetnym pomysłem jest także orbitrek. W domu warto kręcić koła z wykorzystaniem hula hop, robić przysiady, brzuszki, wykroki. Na pewno szybko zauważysz efekty ćwiczeń na cellulit , jeśli urozmaicisz je treningiem interwałowym lub aerobowym.

Ćwiczenia na cellulit – jak szybko zobaczymy efekty?

Wiele osób zastanawia się, kiedy zobaczą efekty ćwiczeń na cellulit. Nie będziemy oszukiwać, nie jest to rezultat natychmiastowy. Tylko regularny trening na cellulit na udach, na nogach, na brzuchu, wykonywany dwa lub trzy razy w tygodniu przyniesie skutek. Nasze ciało zacznie zmieniać się na lepsze po mniej więcej czterech tygodniach ćwiczeń.

Więcej o:
Copyright © Agora SA