Jak wyglądał trening Henry'ego Cavilla do roli w "Wiedźminie"? Tych pięć ćwiczeń pozwoliło mu wcielić się w postać Geralta

Henry Cavill, odgrywający tytułową rolę w hitowym netfliksowym "Wiedźminie", często wciela się w bardzo wysportowane postaci. Aby oddać charakter Geralta, aktor musiał przejść specjalne treningi, które umożliwiły mu przejście przez kaskaderskie sceny.

Henry Cavill zawdzięcza rewelacyjną sylwetkę wieloletnim treningom. Odegranie tytułowej roli "Wiedźmina" wymagało jeszcze większej pracy - w serialu praktycznie co chwilę widzimy kaskaderskie ujęcia scen walki. Jak podaje polskie wydanie Men's Health, do prawidłowego odegrania Geralta Cavill przeszedł przez specjalne serie treningów. Ten zestaw ćwiczeń pomógł Cavillowi w wykonaniu wielu wymagających scen.

 

Henry Cavill - trening przygotowawczy do roli w "Wiedźminie"

Aktor na łamach "Men's Health" zdradził, że ćwiczenia do serialu były wyjątkowo wymagające - efekty możemy podziwiać, oglądając pierwszy sezon netfliksowej produkcji. Treningi Henry'ego układał znany trener personalny Dave Rienzi, który przygotowuje amerykańskie sławy do hitowych produkcji. Jak wyglądał trening aktora do "Wiedźmina"?

Głównym elementem zajęć był tzw. rumuński martwy ciąg, który wzmacnia łańcuch posturalny. Taki trening był konieczny ze względu na liczbę kaskaderskich scen w produkcji

- skomentował Rienzi. Jakie ćwiczenia wchodzą w skład treningu Cavilla?

1. Rumuński martwy ciąg z taśmą - 3 serie, każda po 10 powtórzeń

Najpierw powoli, przez 4 sekundy, opuszczamy sztangę, potem robimy pauzę, trwającą 2 sekundy. Następnie unosimy się z powrotem do góry, kontrolując napięcie pośladków. Przy ćwiczeniu wykorzystujemy taśmę oporową, umieszczoną nad kolanami - to pozwala na pracę pośladków przez cały czas wykonywania ćwiczenia. 

2. Podnoszenie tułowia na ławce - 10 powtórzeń, 3 serie

To kolejna figura, która wymaga kontrolowania mięśni pośladków, które napinamy w momencie, kiedy zatrzymujemy się w najwyższym punkcie ruchu. 

W scenach kaskaderskich, w których jest dużo piruetów i ruchów, gdzie trzeba się podpierać jedynie na jednej nodze, bardzo ważne jest wyćwiczenie mięśni posturalnych, aby uniknąć poważnych kontuzji

- dodaje Henry w wywiadzie dla "Men's Health".

3. Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha - 3 powtórzenia, każde po 30 sekund na obie strony

Trener Cavilla podkreśla, że podczas wykonywania tego ćwiczenia należy wyciągnąć przed siebie ręce i spiąć mięśnie brzucha - dzięki temu uaktywnimy jednocześnie mięśnie skośne i proste oraz mięśnie pośladków. Sam Henry zdradził, że podczas zdjęć był używany prawdziwy miecz, który był bardzo ciężki. Aby zachować bezpieczeństwo i wykonywać nim ruchy, potrzeba niezwykle dużo siły i precyzji. Wspomniane skośne mięśnie brzucha musiały być porządnie wyćwiczone, aby wykonać bez kontuzji wszystkie gwałtowne ruchy głównej postaci. 

4. Trening z hantlami w trzech kierunkach - 3 serie, każda po 15 powtórzeń 

Ta kombinacja polega na połączeniu kilku ćwiczeń, gdzie każde składa się z trzech ruchów. Pierwsze ćwiczenie polega na unoszeniu hantli pod kątem 45 stopni, później mamy unoszenie przodem. 

5. Półizometryczne (naprzemienne) uginanie ramion - 10 powtórzeń, w każdej z 3 serii

Wykonanie tego ćwiczenia polega na uginaniu przedramion z hantlami na przemian z tzw. trzymaniem izometrycznym (skurcz izometryczny polega na napięciu mięśni przez około dwie sekundy, dzięki temu silniej odczuwamy pracę mięśnia). Ćwiczenie przedramion jest szczególnie ważne przy pracy nad taką produkcją, jak "Wiedźmin":

Trzymanie miecza i wykonywanie skomplikowanych ruchów nadgarstkiem przez 16 ujęć w ciągu dnia jest bardzo obciążające dla przedramion

- komentuje pracę na planie Henry Cavill. Trzeba przyznać, że dzięki treningom odgrywana przez aktora postać poruszała się niezwykle płynnie, a każda scena walki wyglądała niezwykle prawdziwie.

Jak wygląda trening Dwayne'a Johnsona? Zobacz wypowiedź gwiazdy:

Zobacz wideo
Więcej o: