Zaskakująca metamorfoza. Oto efekt picia samych koktajli niskowęglowodanowych przez miesiąc

Dieta opierająca się wyłącznie na koktajlach należy do dość wątpliwych. Niemniej jedank Sarah jest dowodem na to, że może być skuteczna. Oto szczegóły jej imponującej utraty wagi.

Większość metamorfoz, o których zazwyczaj piszemy, podyktowana jest względami estetycznymi. Tym razem jednak powodem transformacji sylwetki stała się chęć założenia rodziny. Na łamach Daily Mail pojawił się zaskakujący artykuł opisujący kobietę, która przez miesiąc piła jedynie koktajle o niskiej zawartości węglowodanów.

Sarah jest 34-letnią Brytyjką, która pragnie mieć dziecko. Niestety, by mogła zostać zapisana na listę oczekujących do zabiegu In vitro musi zrzucić około 25-30 kg. Kobieta postanowiła nie czekać bezsilnie na spełnienie swojego marzenia i rozpoczęła drastyczną dietę

SarahSarah itv, save money, lose weight

Sarah, która na co dzień pracuje jako niania, przyznała, że testowała już mnóstwo różnych sposobów odchudzania. Próbowała diet opierających się na zupach, grzybach, a nawet dietę Weight Watchers. Żadna z nich jednak nie przyniosła oczekiwanych efektów. W końcu stwierdziła, że chce wypróbować coś naprawdę drastycznego. Postanowiła, że będzie się odżywiać jedynie niskowęglowodanowymi koktajlami.

Są to produkty, które zostały stworzone jako zamienniki posiłków. Zawierają mało węglowodanów, ale za to sporo białka i tłuszczu. W ich składzie są naturalne składniki oraz pre- i probiotyki, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Zakup ich na 28-dniową kurację to koszt w sumie 140 funtów czyli około 700 zł.

Przez pierwsze dwa dni diety Sarah piła dwa koktajle i jadała dwa przygotowane w domu posiłki. Od trzeciego dnia zaczęła pić jedynie trzy koktajle dziennie. Pierwszy na śniadanie, a następnie kolejne na lunch i kolację. Jak przyznała, nie było jej łatwo, ale wytrwałość i silna wola się opłaciły. Na początku swojej przygody z koktajlami ważyła około 130 kg, a po miesiącu była już o 13 kg lżejsza.

Choć Sarah ma przed sobą jeszcze sporo pracy, ten pierwszy sukces dał jej mnóstwo motywacji do dalszego odchudzania. Kobieta jest niezwykle szczęśliwa i pełna nadziei na to, że uda jej się dokończyć metamorfozę i w konsekwencji zostanie mamą. Nie ujawniła jednak, czy przez kolejne miesiące ma zamiar nadal spożywać wyłącznie koktajle. Trzeba przyznać, że 13 kg w miesiąc to imponujący wynik jednak po tak dużej utracie wagi należy bardzo uważać na ewentualny efekt jojo.

MZ

Niesamowita metamorfoza! Kamila Saganowska schudła prawie 20 kg!

Zobacz wideo
Więcej o: