Czy da się schudnąć z nóg w tydzień? Ćwiczenia i wskazówki

Przeglądasz się w lustrze i widzisz kilka kilogramów za dużo? Zastanawiasz się, jak schudnąć z nóg szybko? Czy da się schudnąć z nóg w tydzień? I co, oprócz ćwiczeń, przybliży cię do celu? Podpowiadamy, jak uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach nóg i bioder.

Czy da się schudnąć z nóg w tydzień?

Jak schudnąć z nóg szybko? A najlepiej w tydzień? Też się nad tym zastanawiasz? Takie pytania dopadają nas najczęściej tuż przed urlopem lub po prostu przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Niestety nie da się w tydzień schudnąć z nóg. Oczywiście można rozpocząć ten proces, ale, tak jak łatwo się domyślić, jest to właśnie proces. Musimy niestety uzbroić się w cierpliwość i być systematycznym w ćwiczeniach, konsekwentnym w diecie i wprowadzonych nowych nawykach.

Tygodniowe odchudzanie – nawet to najbardziej rygorystyczne – pozwoli nam jedynie pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Zauważymy więc na pewno różnice w wadze, niekiedy może spodnie staną się luźniejsze. Jednak nie będzie to ani efekt trwały, ani do końca nas satysfakcjonujący. Skóra straci jedynie na jędrności, a my i tak nie będziemy chcieć pokazywać odsłoniętych nóg. Jak więc schudnąć z nóg i bioder? Wprowadź zdrową dietę, zmień nawyki i zacznij regularnie ćwiczyć.

Jak schudnąć z nóg? Dieta

Nieważne, czy chcemy zrzucić brzuszek, czy zastanawiamy się, jak schudnąć z nóg. W każdym procesie odchudzania dieta jest kluczowa. W połączeniu z właściwym planem treningowym pozwoli zdziałać cuda. Jak powinna wyglądać nasza dieta, gdy zastanawiamy się, jak schudnąć z nóg?

Przede wszystkim musimy odżywiać się zdrowo, zgodnie z wytycznymi piramidy żywienia opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Ograniczmy żywność przetworzoną do zera. Zrezygnujmy ze słodyczy, alkoholu, napojów gazowanych, słodkich soków. Warto też pomyśleć nad redukcją węglowodanów – jednak nie zupełnym odstawieniem. Wiele osób twierdzi, że szybko schudli z nóg, kiedy zrezygnowali z glutenu. Możemy spróbować przez jakiś czas znacznie go ograniczyć, jednak zupełne zrezygnowanie z niego nie ma sensu. Jest bowiem niezdrowe, o ile nie mamy wskazań medycznych.

Ponadto koniecznie pijmy minimum dwa litry wody dziennie. Jedzmy dużo warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i nabiału. Tłuste mięsa zastąpmy chudym lub zupełnie zrezygnujemy z produktów pochodzenia zwierzęcego. Nasza dieta powinna być lekka i niskokaloryczna.

Jak schudnąć z nóg i bioder? Nawyki

Warto zmienić także nawyki. Przede wszystkim na odchudzanie nóg i bioder nic nie działa tak dobrze jak jeżdżenie na rowerze. Zamień więc samochód czy komunikację miejską na rower. Już po miesiącu regularnych – nawet 20-30 minutowych przejażdżek na rowerze każdego dnia – zauważysz różnicę w wyglądzie swoich nóg.

Warto też dużo chodzić. Zacznij liczyć kroki – czy to za pomocą aplikacji w telefonie, czy specjalnego zegarka. Postaw sobie cel – 10000 kroków dziennie. Miesiąc takiego wyzwania przełoży się na jędrniejsze i szczuplejsze nogi!

Jak schudnąć z nóg w miesiąc? Plan treningowy

Oczywiście bez ćwiczenie nie osiągniesz nic. Skrupulatnie więc podejdź do planu treningowego. Zaplanuj dwa lub trzy treningi w tygodniu. Powinnaś połączyć cardio z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Wybierz więc bieganie, pływanie czy wspomnianą jazdę na rowerze. Możesz też postawić na nordic walking lub taniec. Na siłowni sprawdzi się orbitrek lub wioślarz. A oprócz tego wprowadzać nasze najlepsze ćwiczenia na nogi!

Ćwiczenia – jak schudnąć z nóg?

  • Bieg w miejscu - Przez minutę biegnij w miejscu unosząc jak najwyżej kolana. Tempo powinno być umiarkowane. Po minucie zrób chwilę przerwy i powtórz jeszcze dwa razy.
  • Przysiady - Stań w lekkim rozkroku, kolana kieruj do zewnątrz. Zejdź niżej biodrami. Pamiętaj, aby kolana nie wyprzedzały linii stóp. Plecy trzymaj proste, ręce przed sobą. Wykonaj 20 powtórzeń w trzech seriach.
  • Krzesełko - Stań przy ścianie. Zjedź pośladkami niżej. Plecy przyklej do ściany, nogi ugnij pod kątem prostym. Zatrzymaj pozycję na minutę. Rozluźnij i powtórz jeszcze dwa razy.
  • Nożyce - Połóż się na macie. Ręce trzymaj wzdłuż tułowia. Nogi unieś na kilka centymetrów. Obciągnij palce stóp i zacznij robić nożyce – na przemiennie krzyżuj nogi. Ćwicz minutę, odpocznij i powtórz jeszcze dwa razy.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.