Ewa Chodakowska radzi, w jaki sposób spełniać swoje postanowienia: Czy twój cel wytrzyma konfrontację z rzeczywistością?

Ewa Chodakowska przypomina, że to już 12 dzień trwającego wyzwania. Trenerka stara się zainspirować obserwatorów do zmiany nawyków. Dzisiaj tłumaczy, w jaki sposób określić realistyczne cele.

Ewa Chodakowska postanowiła pomóc uczestnikom trwającego wyzwania w określaniu rzeczywistych celów. Trenerce pomogła psycholog Marta Mizera, z którą wspólnie opracowała technikę określania postanowień możliwych do zrealizowania. 

 

Ewa Chodakowska zdradziła sposób na określanie realistycznych postanowień

Jak nie porwać się z motyką na słońce? Chodakowska we współpracy z Martą Mizerą przygotowała listę pytań kontrolnych, które sprawdzą, czy twój cel jest realny do wykonania - w ten sposób unikniesz sytuacji, gdy w wirze pracy odkryjesz, że nie poradzisz sobie ze swoimi założeniami. Aby to sprawdzić, dokonaj analizy swojego celu:

  • Czy masz umiejętności i zdolności oraz wiedzę potrzebne do realizacji?
  • Czy wiesz, jak osiągnąć swój cel?
  • Czy masz wystarczająco dużo czasu? Czy możesz wygospodarować tyle wolnego czasu, aby cel był możliwy do osiągnięcia przy twoich codziennych obowiązkach?
  • Czy twoja sytuacja finansowa nie stanie na drodze do realizacji postanowienia?
  • Czy możesz liczyć na wsparcie bliskich? Jeśli nie, to czy nie przeszkodzi ci to w mobilizacji do działania?

Jeśli twoje postanowienie przeszło pozytywnie przez powyższy test, możesz przystąpić do realizacji! Obserwatorzy wypowiadają się pod wpisem - czują się zmotywowani do działania:

Ewciu "nienawidzę" Cię! Trening zrobiony z pośladkami i brzuchem, wyzwania prawie dwa tygodnie za nami. Padam, przyznam szczerze, ale potem spinam pośladki, znowu "cierpię" i do przodu! Ufam, że starczy mi zapału. Tego życzę wszystkim!
Kolejny krok do celu. Zrobiony trening już za mną i w głowie wszystko na swoim miejscu

- czytamy w komentarzach na Instagramie Chodakowskiej. Dobrze też zdawać sobie sprawę, czy planujemy coś realnego do osiągnięcia. Podane przez Ewę wskazówki przydadzą się na pewno dla osób, które planują przejść na dietę i zacząć trenować. W ten sposób można dokładnie określić, ile chcemy schudnąć i czy zaplanowany przez nas czas oraz sposoby pomogą nam w realizacji postanowienia. 

Ewa Chodakowska w "Przerwie na kawę" opowiedziała o swoim najnowszym projekcie:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.