Ból pleców i szyi po długich godzinach w pracy? Mamy na to sposób - zobacz ćwiczenia polecane przez Olę Żelazo

Bardzo często w pracy spędzamy większość dnia w pozycji siedzącej, co niesie ze sobą okropne skutki dla naszych pleców. Długie godziny w tej samej pozycji kończą się bólem kręgosłupa i szyi. Jak zminimalizować negatywne skutki siedzącego trybu życia?

Ola Żelazo to youtuberka, która zamieszcza filmy z instruktażem ćwiczeń z elementami jogi, fitnesu oraz pilatesu. Instruktorka udowadnia, że treningi mogą nam pomóc w uniknięciu bólów pleców, na które jesteśmy szczególnie narażeni, jeśli spędzamy większość dnia na siedząco. Ola podzieliła się ostatnio, które ćwiczenia pomogą na ból barków i szyi. Jak pozbyć się napięcia w tych częściach ciała?

 

Ola Żelazo pokazuje, które ćwiczenia pomogą nam na bolące barki i szyję

Youtuberka zaczyna swój trening od kilku długich wdechów i wydechów, które pomogą się zrelaksować i skupić na ćwiczeniach. Następnie, wykonujemy kilka krążeń głową, aby poprawnie wykonać ruchy należy ustawić stopy na szerokości bioder, zakładając na nie ręce, barki trzymamy jak najdalej od uszu, ruch głową ma być powolny. Ćwiczenie wykonujemy na dwie strony. Podczas wykonywania każdego elementu zajęć pamiętaj o głębokim oddychaniu. Jakie ćwiczenia poleca jeszcze Olga, na wideo znajdziecie między innymi takie figury, jak:

  • krążenia rękami do przodu i do tyłu;
  • krążenia barkami do przodu i do tyłu;
  • odciąganie łopatek do tyłu, w taki sposób, jakbyśmy chcieli je złączyć, a następnie ruch do przodu, rozluźniający barki i łopatki;
  • podnoszenie i opuszczanie łopatek w górę i w dół.

W dalszej części wideo zobaczysz elementy stretchingu

Ćwiczymy na stojąco, więc wstajemy od biurka na 12 minut i dołączamy do treningu. To zestaw relaksujących ćwiczeń, po których od razu poczujesz ulgę i odprężenie w barkach i szyi

- motywuje Olga Żelazo. Trening wygląda zachęcająco i jesteśmy przekonani, że pomoże się trochę odprężyć w przerwie od siedzenia przed komputerem. 

Jak zacząć ćwiczyć jogę? Zobacz nasz trening i wskazówki dla początkujących:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.