Anna Lewandowska odpowiedziała na pytania, dotyczące trenowania brzucha w czasie ciąży. Tego ćwiczenia NIE wolno robić

Anna Lewandowska zwróciła uwagę, których ćwiczeń nie wolno wykonywać w czasie ciąży. Trenerka powiedziała, jakie konsekwencje może przynieć trenowanie niezalecanych ruchów.

Anna Lewandowska obecnie przebywa w Dojo Stara Wieś, gdzie współprowadzi treningi dla przyszłych mam. Nie zaniedbuje jednak w tym czasie swoich instagramowych obserwatorów. W sieci pojawił się długo wyczekiwany wpis, dotyczący trenowania brzucha w czasie ciąży.

 

Anna Lewandowska opowiedziała o ćwiczeniu mięśni brzucha w czasie ciąży

Ciąża rządzi się swoimi prawami, niektórych ćwiczeń absolutnie nie wolno wykonywać. Anna Lewandowska postanowiła odpowiedzieć na często zadawane jej pytania i uświadomić młode mamy, które ruchy są zabronione na czas ciąży. O czym opowiedziała trenerka?

Czy robić klasyczne brzuszki angażujące mięśnie proste brzucha? Zdecydowanie NIE! Ciąża to nie jest czas na tego typu trening z dwóch powodów

- podkreśliła trenerka. O jakie dwa powody chodzi?

Po pierwsze, podczas ciąży mięśnie brzucha naturalnie się rozciągają. Dodatkowe ćwiczenia mogą spowodować rozejście się mięśni prostych. Należy pamiętać, że nie da się trenować mięśni skośnych, bez zaangażowania mięśni prostych. 

Po drugie, wykonywanie tego typu ćwiczeń nie jest zalecane w drugim trymestrze ciąży, ponieważ w tym czasie macica i dziecko powiększając się uciska żyłę dolną, która biegnie wzdłuż kręgosłupa, a to może spowodować niedotlenienie dziecka. 

Anna Lewandowska dodatkowo podaje trzeci powód - ze względu na to, że ćwiczenie prostych mięśni brzucha wymaga większego parcia rośnie ćwiczenie w klatce piersiowej oraz jamie brzusznej, a to może spowodować przedwczesny poród, a nawet poronienie. Bezpiecznie można trenować jedynie mięśnie dna miednicy oraz mięśnie głębokie. 

Pierwsze symptomy rozejścia się mięśnia prostego brzucha

Jedna z  uważnych obserwatorek Lewandowskiej zapytała się, jaki jest pierwszy objaw rozejścia się mięśnia prostego brzucha - co powinno zwrócić naszą uwagę?

Pierwszym symptomem jest stożkowanie brzucha przy wstawaniu lub przyciąganiu głowy do klatki piersiowej

- odpowiedziała trenerka. Pamiętajmy o tym, że jeśli zamierzamy trenować w ciąży, najbezpieczniejszą pozycją będzie leżenie na boku. Chęć wykonania treningu skonsultujmy najpierw z lekarzem.

Anna Lewandowska zabrała małą Klarę na siłownię - zobacz nagranie:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.