Jak wykorzystać elementy jogi podczas treningu? Znana trenerka fitness udzieliła wskazówek

Joga może pomóc rozgrzać się przed treningiem. Jej elementy warto wykorzystać podczas ćwiczeń - rozciągniesz dobrze mięśnie i ustabilizujesz całe ciało. Zobacz, które figury z jogi poleca znana trenerka fitness.

Zuzka Light zamieszcza na Instagramie motywujące posty, zawierające propozycje ćwiczeń, które pomogą w wyrzeźbieniu sylwetki. Zuzana od lat zajmuje się fitnessem, a jej kanał na Youtubie śledzi już prawie 800 tysięcy osób. Tym razem celebrytka postanowiła pokazać, w jaki sposób wykorzystać podczas ćwiczeń elementy jogi. Wybrane figury pomogą lepiej rozciągnąć mięśnie i rozgrzać całe ciało przed właściwą częścią treningu.

 

Zuzka Light pokazuje trening z elementami jogi

Zaprezentowane ćwiczenia świetnie się sprawdzą u osób, które zaczynają swoją przygodę z treningami, lub jako rozgrzewka dla zaawansowanych. Na zamieszczonym przez yotubuerkę wideo widzimy kolejno połączenie następujących figur: asany o nazwie "Adho mukha Dandasana", psa z głową w górę oraz psa z głową w dół. Wybrane przez Zuzkę Light ćwiczenia poprawiają stabilizację, wzmacniają mięśnie barków, rąk oraz pleców oraz nóg. Pierwsza proponowana pozycja zwiększa pojemność płuc i poprawia postawę naszego ciała. Zaciekawieni użytkownicy Instagrama poczuli się zmotywowani do wypróbowania polecanego przez celebrytkę treningu:

Chyba powinnam w końcu zapisać się na siłownię.
Jesteś niesamowita, koniecznie muszę spróbować tych ćwiczeń.
Silna, kreatywna i zabawna - jak zawsze

- czytamy pod wpisem na Instagramie Youtuberki. Joga może być doskonałym treningiem relaksującym, który wykonasz w domu. Wieczorem rozluźnisz mięśnie spięte po intensywnym dniu w pracy, rankiem - rozgrzejesz ciało i dodasz sobie energii. Jeśli chcesz zacząć przygodę z jogą zerknij na nasze wskazówki, jak poradzić sobie z pierwszymi zajęciami

Poranną jogę polubiły gwiazdy. Zobacz, jak ćwiczy Julia Wieniawa:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.