Czym różni się trening Mel B na brzuch od innych treningów? Przedstawiamy przykładowy trening Mel B na brzuch

Mel B, czyli Melanie Brown, poznaliśmy na początku lat 90. jako jedną ze Spicetek. Girlsband została rozwiązany, ale piosenkarka oprócz muzycznego talentu odkryła w sobie także pasję do ćwiczeń. Jej programy treningowe szturmem podbiły cały świat. Jednym z najpopularniejszych jest ten na brzuch. Czym różni się trening Mel B na brzuch od innych treningów? Czy jest skuteczny? I ile razy ćwiczyć z Mel b i jak, żeby osiągnąć efekty?

Mel B brzuch – wyzwanie 30 dni

Najchętniej wybieranym treningiem z oferty byłej członkini Spice Girls jest wyzwanie 30 dni Mel B na brzuch. Ile razy ćwiczyć z Mel b i jak, żeby osiągnąć efekty? I czym różni się trening Mel B na brzuch od innych treningów?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że trening z Mel B wyzwanie 30 dni obejmuje aż sześć treningów w tygodniu. Można mieć tylko pięć dni wolnych podczas całego miesiąca. Ten jeden dzień odpoczynku ma zapewnić czas na regenerację organizmu. To zasadnicza różnica między innymi treningami na brzuch. Zazwyczaj trenerzy radzą, aby robić dzienne przerwy między poszczególnymi sesjami ćwiczeń. Mel B wręcz przeciwnie, zachęca, aby w miarę możliwości ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Czym jeszcze różni się trening Mel B na brzuch od innych treningów? Warto jednak wiedzieć, że Mel B tak rozpisała ćwiczenia, aby nie obciążać wyłącznie mięśni brzucha. Ćwiczymy całe ciało, a płaski brzuch to swego rodzaju „efekt uboczny”.

Mel B brzuch – opis + plan po polsku

Podczas jednego treningu mamy trzy lub dwie sekwencje treningowe na różne partie ciała. Oczywiście każdemu treningowi towarzyszy solidna rozgrzewka oraz rozciąganie. I tak, jeśli interesuje cię wyzwanie Mel B brzuch – opis + plan po polsku – to wygląda mniej więcej w ten sposób:

  • I dzień - ABS + ramiona + pośladki
  • II dzień - cardio + brzuch
  • III dzień - nogi + klatka piersiowa
  • IV dzień - ABS + uda + cardio
  • V dzień - cardio + ramiona + brzuch
  • VI dzień - odpoczynek
  • VII dzień - klatka piersiowa + pośladki + nogi

Trening Mel B na brzuch - czy jest skuteczny?

Zastanawiasz się, czy trening Mel B na brzuch jest skuteczny? Tak, z całą pewnością tak! Oczywiście pod warunkiem, że sumiennie stosujesz się do zaleceń trenerki. Ćwiczysz przez 30 dni, sześć dni w tygodniu. Na pewno zauważysz w takim wypadku efekty! Musimy uzbroić się w większą cierpliwość, gdy nasza tkanka tłuszczowa jest bardziej widoczna. Jeśli mamy nadmiar kilogramów, to najpierw musimy zrzucić nadwyżkę. Dopiero potem uda nam się wyrzeźbić brzuch w 30 dni z Mel B.

Dodatkowo musimy wspomnieć także o diecie. Nawet jeśli ćwiczymy wytrwale, to bez zbilansowanej diety, niewiele osiągniemy. Do zdrowej diety zachęca także Mel B. Radzi, aby wyeliminować wszystkie niezdrowe nawyki, jednak nie warto wprowadzać restrykcyjnego cięcia kalorii spożywanych w ciągu dnia.

Przykładowy trening Mel B na brzuch

Jak powinien wyglądać przykładowy trening z Mel B na brzuch? Oczywiście zaczynamy od rozgrzewki. Powinna trwać około 20 minut i być jak najbardziej intensywna. Mel B zaleca, aby rozpocząć od wymachów ramion – zrobić po 30 w przód i 30 w tył. Sprawdzi się też szybki marsz z podnoszeniem kolana do góry. Następnie warto zrobić wymachy rąk w górę i na boki. Można też zrobić pajacyki, skakać na skakance.

Sam przykładowy trening Mel B na brzuch wymaga dodatkowego gadżetu. Przydadzą się hantle, ale równie dobrze sprawdzą się butelki wypełnione wodą lub piaskiem. Zacznij od łatwego ćwiczenia. Połóżmy się na plecach i ugnijmy nogi w kolanach. Dłonie kładziemy na udach i staramy się maksymalnie napiąć mięśnie brzucha, jednocześnie odrywając łopatki od ziemi.

Następne ćwiczenie polega na zrobieniu kołyski. Opieramy ciężar ciała na kości ogonowej. Nogi i ręce nie dotykają podłogi. Ciało układamy w kołyskę. Odchylamy się tak, by ciało było jak najbliżej podłoża i wracamy z powrotem do pozycji, w której obejmujemy nogi całymi rękami.

W kolejnym ćwiczeniu przydadzą się butelki z wodą lub hantle. Bierzemy je do rąk i kładziemy się na plecach. Machami nogami i rękami na przemiennie. Raz opuszczamy butelkę w lewej dłoni, raz w prawej.

To tylko przykładowe ćwiczenia na brzuch z Mel B. Pamiętaj, aby zakończyć je porządnym rozciąganiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.