Skuteczny trening na brzuch w domu bez sprzętów jest możliwy? Tak! To najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu dla dziewczyn

Ćwiczenia na brzuch w domu to świetny pomysł dla każdego, kto nie ma czasu na wizyty na siłowni czy w fitness klubie. Powinny pomyśleć o nim także ci, którzy zwyczajnie nie przepadają za ćwiczeniami na brzuch w grupie. Poniżej przedstawiamy łatwe ćwiczenia na brzuch w domu i odpowiadamy na pytania - ile razy i jak ćwiczyć w domu brzuch?

Łatwe ćwiczenia na brzuch w domu

Kiedy nie lubimy ćwiczyć, ze sportem jesteśmy od dziecka na bakier, a chcemy jednak zrzucić kilka zbędnych kilogramów i zwyczajnie zadbać o zdrowy wygląd naszego ciała, to często szukamy informacji na temat łatwych ćwiczeń na brzuch w domu. Zależy nam na skutecznym treningu na brzuch w domu bez sprzętów, ponieważ nie mamy ochoty ćwiczyć w towarzystwie bardziej zaawansowanych od nas osób na siłowni. A chcemy, żeby były to łatwe ćwiczenia na brzuch w domu, ponieważ nie chcemy się zniechęcać. My to wszystko doskonale rozumiemy! Dlatego służymy pomocą i odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące takiego treningu.

Ile razy i jak ćwiczyć w domu brzuch?

Nieważne, czy ćwiczysz w domu, czy na siłowni, czy w plenerze. Mięśnie brzucha są nie tylko szczególnie wymagające, lecz także wrażliwe. Musimy zapewnić im odpowiednią regenerację. Warto, aby miały czas na odpoczynek. Codzienny trening mięśni brzucha jest więc wysoko niewskazany. Ile razy i jak ćwiczyć w domu brzuch?

Jeśli decydujemy się na trening o średniej intensywności, to możemy ćwiczyć co drugi dzień. Jeśli chcemy nieco podkręcić tempo ćwiczeń, to lepiej robić dłuższe przerwy i trenować brzuch co trzy dni. Natomiast gdy zależy nam na intensywnej pracy podczas sesji treningowej, powinniśmy planować jeden trening brzucha w tygodniu. Można na przykład robić cztery dni przerwy między ćwiczeniami na tę partię ciała.

Jakie ćwiczenia na brzuch dla dziewczyn?

Skoro już wiemy, ile razy ćwiczyć w domu brzuch, zastanówmy się jak to robić. Częstym pytaniem jest to, jakie ćwiczenia na brzuch dla dziewczyn będą najlepsze. Wyjaśnimy, nie ma rozróżnienia na płeć. I kobiety, i mężczyźni mogą z powodzeniem wykonywać te same ćwiczenia. Jakie ćwiczenia na brzuch dla dziewczyn? Te same, które wykonują mężczyźni!

Warto tu wspomnieć, skuteczny trening na brzuch w domu bez sprzętów zakłada te najprostsze ćwiczenia. Im będą one łatwiej, tym lepiej dla nas. A brak trudności podczas wykonywania powtórzeń wcale nie oznacza, że nie przyniosą one pożądanego rezultatu.

Ćwiczenia na brzuch w domu dla dziewczyn  - plan

To, o czym musisz pomyśleć przystępując do ćwiczeń na brzuch w domu dla dziewczyn, to plan. Tak jak w każdym innym treningu, jest on niezbędny. Musimy skrupulatnie notować, kiedy ćwiczymy, jakie ćwiczenia wybieramy, ile powtórzeń i serii wykonujemy. W notatkach warto także zaznaczać swoje postępy. Analizując po treningu plan ćwiczeń na brzuch w domu dla dziewczyn, będziesz mogła wprowadzić poprawki, podkręcić niektóre ćwiczenia czy dodać większą liczbę powtórzeń.

Skuteczny trening na brzuch w domu bez sprzętów – najważniejsze rady

Twój skuteczny trening na brzuch w domu bez sprzętów powinien odbywać się około dwie godziny po posiłku. Koniecznie połącz go z właściwą, lekkostrawną dietą. Uzbrój się w cierpliwość i wytrwałość. Każde z poniższych ćwiczeń wykonuj w trzech seriach, a w każdej z nich zrób 15-20 powtórzeń lub przez około 20-30 sekund.

Przykładowy trening na brzuch w domu

Jakie ćwiczenia na brzuch? Najlepsze będą: deska, rowerek, brzuszki, skłony.

Deska. Przyjmij pozycję klęku podpartego, a następnie rozstaw dłonie na szerokość barków. Wysuń wyprostowane nogi do tyłu i zaprzyj się stopami. Podnieś ciężar ciała do góry. Patrz w podłogę. Zatrzymaj pozycję na 20 sekund, rozluźnij i powtórz.

Rowerek. Połóż się na macie na plecach. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Nogi ugnij w kolanach i zacznij nimi pedałować. Ćwicz przez minutę. Rozluźnij i powtórz ćwiczenie.

Brzuszki. Połóż się na plecach. Ręce spleć w koszyczek i włóż pod głowę. Następnie wykonuj spięcia brzucha. Idź do góry, odrywaj łopatki. Pamiętaj, ruch idzie z brzucha nie z szyi!

Skłony. Połóż się na plecach. Unoś łopatki, próbuj palcami dłoni dosięgnąć stóp. Nogi trzymaj w miarę możliwości proste w kolanach. Ćwicz przez 30 sekund, rozluźnij, powtórz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.