Mocny wycisk na platformie do balansowania. Trenerka Alexia Clark pokazuje jak wykonać trening z jej wykorzystaniem

Nie ma nic gorszego niż powtarzanie wciąż tych samych ćwiczeń. Dobrym pomysłem na przełamanie rutyny jest sięgnięcie po platformę do balansowania. Alexia Clark pokazuje jak wykonać trening z jej użyciem.

Jeśli chcesz urozmaicić swoje codzienne treningi, na poważnie rozważ ćwiczenia z platformą do balansowania. Jak wskazuje na to jej nazwa wymaga szczególnego skupienia na zachowaniu równowagi. To sprawia, że trening z jej wykorzystaniem to dużo cięższa praca niż samo wykonywanie ćwiczeń na macie.

Trening z platformą do balansowania

Ostatnio platformę do balansowania wzięła na warsztat Alexia Clark. Znana trenerka i fit-influencerka udostępniła na Instagramie nagranie, na którym wykonuje krótką serię ćwiczeń z jej użyciem.

 

Alexia zaznacza, że cała seria angażuje głównie mięśnie brzucha, chociaż wpływa również na koordynację ruchową. Oprócz platformy do balansowania do wykonania treningu potrzebny jest też talerz treningowy. Całość składa się z czterech ćwiczeń:

Ćwiczenie 1: Przyjmij pozycję deski na boku w podporze. Nie opieraj się jednak o podłogę, a ustaw prawe przedramię na platformie do balansowania. Przyłóż lewą dłoń do ucha, a następnie przyciągaj lewy łokieć i lewe kolano do siebie i do dołu. Powtórz to samo na drugą stronę.

Ćwiczenie 2: Przygotuj talerz i połóż się na platformie do balansowania na plecach. Ugnij lewą nogę, a prawą unieś wyprostowaną. Chwyć w obie dłonie talerz i wyprostuj je nad głową. Następnie przyciągaj dłonie do kolana. Wykonaj te same ruchy na drugą nogę.

Ćwiczenie 3: Oprzyj lewe kolano na platformie do balansowania, a prawą nogę wyprostuj. Złap w obie dłonie talerz. Przenoś talerz z lewego biodra po skosie w górę, a pośladki opuszczaj w stronę stopy. Powtórz to samo na drugą stronę.

Ćwiczenie 4: Przyjmij pozycję klęku podpartego ze stopami opartymi o platformę do balansowania, a dłońmi na podłodze. Unieś kolana i przekładaj na zmianę lewą dłoń na prawy bark, a następnie prawą dłoń na lewy bark.

Alexia zaleca wykonanie całego zestawu ćwiczeń 3 razy. Nie mówi jednak o liczbie powtórzeń, więc najlepiej wykonaj tyle ile zwykle przy codziennych treningach. Pamiętaj, by trzy pierwsze ćwiczenia wykonać na obie strony. Ze względu na to, że należy wykonać każde z nich na innym boku, można odnieść wrażenie jakby ćwiczeń było siedem zamiast czterech. To jednak ma same plusy. Im więcej pracy tym lepsze efekty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.