Czy kawa pomoże w odchudzaniu? Jeśli lubisz kawę, koniecznie to przeczytaj

Kawa posiada wielu wielbicieli i przeciwników. Czy napój może mieć wpływ na naszą sylwetkę? Według opinii ekspertów z "Women's Health" picie kawy może wspomóc odchudzanie.

Kawa ma wiele właściwości korzystnych dla naszego organizmu. Od lat ziarna kawowe są wykorzystywane m.in. w kosmetyce jako składnik, który opóźnia procesy starzenia. Kawa jest często ratunkiem dla osób, które cierpią z powodu niskiego ciśnienia. Wiele osób zastanawia się, czy picie kawy może mieć wpływ na naszą sylwetkę - w sieci możemy znaleźć mnóstwo artykułów o tym, że picie tego napoju na czczo pomaga przy odchudzaniu. Okazuje się, że jest w tym ziarno prawdy.

kawa - odchudzaniekawa - odchudzanie pixabay

Kawa pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Jak donosi brytyjskie wydanie "Women's Health" picie kawy może pomóc przy odchudzaniu. Kawa sprawia, że czujemy się pobudzeni i mamy więcej energii - kofeina blokuje neuroprzekaźniki odpowiedzialne za poczucie senności, jednocześnie zwiększając wydzielanie dopaminy oraz noradrenaliny. Jeśli wypijesz kawę odpowiednio wcześniej przed planowanym treningiem, zwiększysz swoją efektywność podczas wykonywanych ćwiczeń. Kolejną ciekawostką jest fakt, że kofeina powoduje zmniejszenie bólu - dzięki temu nie straszne ci będą dłuższe treningi cardio. Jak donosi magazyn, trwają badania nad tym, czy kawa potrafi sterować układem nerwowym, który wysyła sygnały do komórek tłuszczowych i powoduje ich rozpad. Pamiętaj jednak, by nie polegać wyłącznie na kawie, a traktować ją jako środek wspomagający odchudzanie. Warto też najpierw zasięgnąć opinii lekarza, czy na pewno nasz organizm może spożyć dawkę kofeiny przez wykonywaniem treningu. 

Jaka kawa jest najlepsza przy diecie odchudzającej? 

Należy zwrócić uwagę, że nie każda kawa pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy. Przygotowana z mlekiem oraz cukrem przyniesie odwrotny skutek - jest bardzo kaloryczna. Jeśli chcesz wypróbować dietetyczne działanie, musisz ją wypić bez żadnych dodatków - poskutkuje jedynie czarna kawa.

Kawa może być jednym ze składników diety

Nie zapominajmy, że jeśli chcemy schudnąć samo picie kawy nie wystarczy - należy zachować równowagę. Pamiętajmy o właściwym nawodnieniu organizmu, prawidłowej ilości snu oraz odpowiedniej diecie i pełnowartościowych posiłkach.

Jak ćwiczyć, aby schudnąć? Zobacz przygotowany przez nas trening całego ciała:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.