Halle Berry ma 53 lata, ale figurę lepszą od niejednej nastolatki. Jak to robi? Aktorka zdradziła sekret swoich treningów

Halle Berry należy do grona najbardziej wysportowanych gwiazd Hollywood. Ostatnio ujawniła na Instagramie, który element treningów jest dla niej niezwykle istotny. Wpływa nie tylko na ciało, ale też umysł.

Halle Berry to niewątpliwe prawdziwy sportowy freak. Aktorka od lat regularnie trenuje i pracuje nad swoją niesamowitą sylwetką. Podczas wszystkich ćwiczeń towarzyszy jej trener personalny i przyjaciel Peter Lee Thomas.

Trenują razem od dawna i bardzo często dodają wspólne zdjęcia na Instagram. Pod najnowszym Halle w opisie ujawniła, że w jej sportowej rutynie niezwykle istotną rolę odgrywa stretching.

Halle Berry i Peter Lee ThomasHalle Berry i Peter Lee Thomas instagram.com/halleberry

Rozciąganie nie tylko pomaga jej uporać się z napięciem skumulowanym w mięśniach, ale również dobroczynnie wpływa na jej samopoczucie i stan umysłu. Aktorka podczas rozciągania skupia się mięśniach czworogłowych ud, kręgosłupie, ramionach, dolnej części pleców i klatce piersiowej. Jednocześnie się wycisza, zachowuje wewnętrzną harmonię i równowagę oraz rozładowuje wszelkie napięcie.

Widać, że taka sportowa rutyna zdecydowanie służy Halle. Aktorka sprawia wrażenie pełnej energii i motywacji do działania, a jej ciało wygląda coraz lepiej. Śladem gwiazdy warto umieścić również stretching we własnej codziennej aktywności. Ćwiczenia rozciągające nie są skomplikowane, ale należy wykonywać uważnie.

Oto kilka przykładów:

Rozciąganie grzbietu: Stań w rozkroku na szerokość bioder. Unieś ręce do góry i wyprostuj je. Wspinaj się na palce i równocześnie wyciągaj maksymalnie dłonie ku górze. Policz do 20. Po tym czasie stań na całych stopach, rozluźnij się i powtórz ćwiczenie.

Rozciąganie naprzemienne: Uklęknij na jednym kolanie. Drugą nogę wyciągnij daleko przed siebie i wyprostuj kolano. Stopę ustaw na wprost. Wyprostuj plecy. Rozciągaj nogę przez kilkanaście sekund i zmień stronę.

Rozciąganie klatki piersiowej: Usiądź płasko na macie. Unieś lekko ugięte w łokciach ręce w bok. Delikatnie odchylaj ręce w tył. Równocześnie wypychaj klatkę do przodu. Wytrzymaj kilkanaście sekund. Rozluźnij się i powtórz ćwiczenie.

MZ

Eva Longoria pokazała swój trening na siłowni

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.