Nie wiesz jak ćwiczyć z wykorzystaniem schodów na siłowni? Fit influencerka Linn Lowes pokazuje jak wykonać na nich porządny trening

Schody to dobry sposób na wprowadzenie czegoś nowego do swojej treningowej rutyny. Linn Lowes zdradza 5 ćwiczeń, które możesz na nich wykonać. Gwarantują super efekty i dobry wycisk.

Nie wszyscy lubią treningi z wykorzystaniem maszyn na siłowni. Jednak schody niewątpliwie mają dużo zalet. Pomagają wyrzeźbić piękne pośladki, poprawić wydolność i spalić ogromną ilość kalorii. Podczas treningów z ich wykorzystaniem zaangażowanych jest wiele grup mięśniowych, zwłaszcza nogi i pośladki. Wpływają również na lepszą koordynację ruchową.

Trening na nich nie musi być nudny i jednostajny. Wręcz przeciwnie, maszyna umożliwia wykonanie wielu ćwiczeń w różnym tempie. Udowodniła to ostatnio Linn Lowes. Znana fit influencerka udostępniła na Instagramie wideo, na którym wykonuje swoje ulubione ćwiczenia właśnie na schodach.

Trening Linn Lowes na schodach

 

Na całą serię składa się 5 ćwiczeń:

  • Ćwiczenie 1 (Marsz): Ustaw poziom 5 na maszynie i maszeruj przez 15 minut
  • Ćwiczenie 2 (Bieg z przeskokami): Wbiegaj raz prawą raz lewą nogą na pojedyncze stopnie. Po wbiegnięciu na czwarty wykonaj półprzysiad, a następnie wskocz obunóż na kolejny stopień i znów powróć do biegu. Powtarzaj całą sekwencje przez 2 minuty. Zacznij od ustawienia maszyny na poziom 6, a następnie zwiększ do poziomu 9.
  • Ćwiczenie 3 (Marsz z obciążeniem): Ustaw maszyną na poziom 4-5 i maszeruj przez minutę trzymając talerz w prawej ręce. Następnie powtórz całość z talerzem w lewej dłoni. Zamiast talerza możesz też wykorzystać worek z obciążeniem.
  • Ćwiczenie 4 (Marsz bokiem): Ustaw maszynę na poziom 4-5 i maszeruj bokiem. Pokonuj na zmianę raz jeden, raz dwa stopnie. Wykonuj ćwiczenie przez 2 minuty na każdą stronę.
  • Ćwiczenie 5: Wbiegaj na stopnie przez minutę. Poziom maszyny dostosuj do swoich możliwości.

Linn zaznacza, że podczas takiego treningu nie trudno się zmęczyć i porządnie spocić. Efekty jednak warte są takiego trudu.

MZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.