Szybki trening na mocne mięśnie brzucha. Fit influencerka pokazuje skuteczne ćwiczenia, które zajmują 5 minut

Krótki, ale intensywny. Taki trening preferuje Krissy Cela, kiedy w grę wchodzi wzmacnianie mięśni brzucha. Oto 5-minutowy przepis na konkretny wycisk.

Wyrzeźbienie mięśni brzucha opiera się przede wszystkim na regularności. To odnosi się zarówno do treningów, jak i utrzymywania zdrowej diety. Na zauważalne efekty najczęściej trzeba trochę poczekać, ale konsekwentne wykonywanie nawet krótkiej serii ćwiczeń, znacznie przybliży Cię do wymarzonego kaloryfera na brzuchu.

Szybki trening na brzuch

Ostatnio na swoim Instagramie popularna fit influencerka, Krissy Cela, zdradziła sposób na to, jak w ciągu zaledwie pięciu minut wykonać ćwiczenia brzucha. Do treningu potrzebne są jedynie mata i ciężarek gimnastyczny.

 

Na trening składa się 5 ćwiczeń:

Ćwiczenie 1: Połóż się na macie i unoś się do niepełnego wyprostu, skręcając równocześnie ramionami do boków. Powtarzaj ten ruch przez minutę.

Ćwiczenie 2: Postaw ciężarek gimnastyczny na macie w taki sposób, by był w pozycji pionowej. Następnie przyjmij pozycje deski i przechodź dłońmi pojedynczo na ciężarek i z powrotem do pozycji wyjściowej przez minutę.

Ćwiczenie 3: Połóż się na plecach i odchylaj do tyły równocześnie prawą rękę i nogę, a następnie powtórz to samo na lewej. Poświęć na to ćwiczenie minutę.

Ćwiczenie 4: Przyjmij pozycję deski na boku w podporze, ale zamiast na macie postaw dłoń na hantli. Następnie przyciągaj łokieć do kolana. Wykonuj ćwiczenie przez 30 sekund na każdą ze stron.

Ćwiczenie 5: Połóż się na macie i unieś łopatki, a następnie podnoś na przemian wyprostowane nogi. Wykonuj te ruchy przez minutę.

Podczas ćwiczeń w leżeniu na macie pilnuj, by odcinek lędźwiowy przylegał do kręgosłupa. Jeśli czujesz, że pięć minut to za mało, spokojnie możesz powtórzyć powyższą serię kilka razy. Pamiętaj jednak, by nie robić przerw pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami. Pozwól sobie na nią dopiero po wykonaniu całej serii.

MZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.