Czy joga pomoże ci schudnąć? Jak ćwiczyć, aby pozbyć się zbędnych kilogramów?

Joga jest coraz popularniejszym ćwiczeniem, które ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Treningi wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Czy intensywne ćwiczenie jogi może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami?

Czy ćwiczenie jogi może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów? Okazuje się, że prawidłowo dobrane i wykonywane treningi z właściwą intensywnością pomogą w zrzuceniu nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Co zrobić, aby joga pomogła nam schudnąć?

jogajoga pixabay

Jaka joga najlepiej wpływa na naszą sylwetkę?

O niezwykłym wpływie tego treningu na ciało i umysł słyszał już każdy. Joga poprawia naszą elastyczność, rozciąga mięśnie, doskonale wpływa na zmęczony kręgosłup, uspokaja nerwy, a nawet pomaga pozbyć się problemów ze snem. Czy jednak ćwiczenie jogi może nam pomóc w uzyskaniu smukłej sylwetki? Okazuje się, że niektóre figury pomagają spalić całkiem dużo kalorii. Jak trenować, aby schudnąć?

Hot joga - bardzo popularna na Zachodzie, zyskująca uznanie w Europie. Polega na wykonywaniu ćwiczeń na sali, gdzie jest wysoka temperatura, która przekracza 30 stopni, osiągając nawet zawrotne 40 kresek powyżej zera! W ten sposób spalimy zdecydowanie dużo więcej kalorii.

Joga i cardio - trening polega na wykorzystaniu na przemian ćwiczeń cardio i figur z jogi. Wykonywanie na przemian pozycji, które angażują różne mięśnie do pracy to idealny pomysł, aby nie znudzić się szybko treningami, dobrze rozciągnąć i rozgrzać mięśnie. Dodatkowo naprzemienny trening jest bardziej męczący i wymaga użycia większej siły.

Ile schudniemy, ćwicząc jogę?

Dobra waga dla każdego jest czymś innym. Joga na pewno pomoże nam w pozbyciu się dużej ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu. Treningi muszą odbywać się regularnie. Przy ćwiczeniach pamiętaj o odpowiedniej ilości wody, oraz lekkostrawnej diecie. Nie ma konkretnej odpowiedzi na postawione pytanie - wszystko zależy od Twojego zaangażowania i czasu, który poświęcisz na wspomniane ćwiczenia. Specjaliści podkreślają, że przy treningach bardzo ważna jest jakość spożywanych posiłków. Należy unikać cukru i soli oraz stawiać na zdrowe i wartościowe węglowodany. 

Chcesz zacząć ćwiczyć jogę? Zobacz nasze wskazówki dla początkujących:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.