Walczysz z oponką? Dowiedz się, jakie ćwiczenia na brzuch będą dla ciebie najlepsze!

Nieważne, czy jesteśmy szczupli, czy też mamy kilka nadprogramowych kilogramów. Oponka na brzuchu może przytrafić się każdemu. Nawet tym najszczuplejszym osobom. Brzuch to - obok pośladków i ud - najbardziej newralgiczna partia naszego ciała. Trudno ją odchudzić czy wyrzeźbić. Warto więc dowiedzieć się, jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni i jakie ćwiczenia na brzuch, żeby spalić tłuszcz będą najlepsze.

Jakie ćwiczenia na brzuch dla kobiet a jakie dla mężczyzn?

Aby lepiej zrozumieć, jakie ćwiczenia na brzuch będą najlepsze dla nas, warto poznać choć podstawowe informacje z zakresu budowy tej partii ciała. Przednia ściana brzucha zbudowana jest z siedmiu warstw. W ich skład wchodzą: skóra, tkanka podskórna, powięź podskórna, powięź powierzchowna brzucha, mięśnie i rozcięgna, powięź poprzeczna, otrzewna ścienna. To, że nasz brzuch wystaje, jest powiększony to zazwyczaj rezultat zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej oraz tkanki tłuszczowej trzewnej. Mieszczą się one w tkance podskórnej.

Oczywiście powodów może być więcej. Niekiedy wystający brzuch jest związany z chorobą, alergiami pokarmowymi, wzdęciami. Jednak zdecydowanie najczęściej głównym winowajcą jest właśnie gromadzący się tłuszcz. Dochodzi do rozepchania jamy brzusznej i powiększenia narządów trzewnych. Stłuszczone są: wątroba oraz tłuszcz wokół jelit, w kresce jelita, wokół nerek.

Jeśli zastanawiacie się w związku z tym, jakie ćwiczenia na brzuch dla kobiet a jakie dla mężczyzn będą najlepsze, mamy dobrą wiadomość. Płeć nie ma tu znaczenia, nie definiuje rodzaju aktywności fizycznej. Nasze ciało zbudowane jest tak samo, tak samo tworzy się tkanka tłuszczowa i dokładnie w ten sam sposób można ją spalić. A więc dowiedzmy się, jakie ćwiczenia na brzuch, żeby spalić tłuszcz?

Jakie ćwiczenia na brzuch, żeby spalić tłuszcz?

W spalaniu tkanki tłuszczowej niezmiennie każdy dietetyk, ekspert od żywienia czy trener personalny poleca cardio. Ręczymy, że jeśli zapytacie instruktora fitness, jakie ćwiczenia na brzuch, żeby spalić tłuszcz, z całą pewnością zaleci wam bieganie. Ale ten rodzaj sportu to nie jedyne cardio, które pomoże wam spalić tłuszcz. Oczywiście bieganie jest najpowszechniejsze, najtańsze i najbardziej efektywne. Można biegać zawsze i wszędzie. Nie ogranicza nas nic. Potrzebujemy wyłącznie dobrych, wygodnych butów i stroju dopasowanego do pogody. Jednak, jeśli na przykład nie lubimy biegać lub szukamy aktywności, którą możemy praktykować naprzemiennie, to świetnie sprawdzi się choćby jazda na rowerze. Możemy jeździć na świeżym powietrzu, możemy korzystać z rowerków stacjonarnych. Ważne, aby wykonywać treningi cardio regularnie.

Sprawdzą się także takie aktywności jak jazda na rolkach, nordic walking czy nawet skakanie na skakance. Możemy więc wybrać cardio dostoswane do swoich możliwości i potrzeb. Zawsze z czasem możemy daną aktywność zmodyfikować – wydłużyć czy utrudnić trening.

Innymi ćwiczeniami na brzuch, żeby spalić tłuszcz, mogą być także ćwiczenia na orbitreku czy wioślarzu na siłowni. Jak wykonać je poprawnie? Tłumaczymy poniżej.

Jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni? Jakie ćwiczenia na brzuch i pośladki? Orbitrek i wioślarz

Orbitrek i wioślarz to nie tylko świetne ćwiczenia na brzuch, lecz także na pośladki! Oczywiście zarówno przed ćwiczeniami na orbitreku jak i wioślarzu, konieczna jest solidna rozgrzewka. Rozgrzej mięśnie przez 10-20 minut. Sprawdzą się pajacyki, wykroki, krążenia ramion czy bioder. Wszystko wykonuj w tempie.

Po wejściu na orbitreku przyjmij właściwą postawę. Chwyć ruchome ramiona maszyny, wyprostuj plecy, wciągnij brzuch. Wzrok skieruj przed siebie. Nie pochylaj się i nie ściskaj uchwytów za mocno. Ćwicz minimum trzy razy w tygodniu. Najlepiej zacząć od 30-minutowych treningów i z czasem je wydłużać.

Także podczas ćwiczeń na ergometrze wioślarskim kluczowa jest technika. Musisz odpowiednio chwycić, przyciągnąć, a następnie odchylić się na urządzeniu.

Usiądź na siodełku z ugiętymi nogami. Twoje piszczele powinny być prostopadłe do ziemi, ramiona wyprostowane, a nadgarstki w jednej linii z przedramionami. Pochyl tułów lekko do przodu. Następnie zacznij prostować obie nogi. Zaczniesz „odjeżdżać” w tył. Kiedy nogi będą zupełnie wyprostowane, przyciągnij rękami uchwyt do brzucha. Pamiętaj, aby lekko się przy tym odchylić. Przedramiona powinny znajdować się równolegle do podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej, wykonując odwrotny ruch.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.