Jak schudnąć do wakacji? Teraz jest najlepszy czas

Jak schudnąć do wakacji? Teraz jest najlepszy czas na dietę! Teraz, czyli kiedy? Dziś! Każdą dietę najlepiej zaczynać od zaraz. Nie od jutra, nie od przyszłego tygodnia. Zmiany w żywieniu najlepiej wprowadzać jak najszybciej. A nowy rok jest szczególnie dobrym momentem na zapoczątkowanie nowych nawyków. Czasu jest na tyle dużo, że uda nam się zdrowo schudnąć do wakacji.

Jak schudnąć do wakacji? Plan

Pytanie o to, jak schudnąć do wakacji pojawia się zazwyczaj w okolicach marca lub kwietnia. Kolorowa prasa upodobała sobie cezurę 100 dni do lata, do wakacji, do urlopu. Zdaniem wielu właśnie tyle czasu potrzeba, aby udało nam się osiągnąć wymarzoną wagę i wyrzeźbić ciało na tak, by chętnie pokazywać je w bikini. Niestety 100 dni to często za mało. Szczególnie gdy mamy więcej niż kilka kilogramów do zrzucenia, mamy problemy szersze – na przykład nasza nadwyżka kilogramów wynika z problemów hormonalnych.

Jak więc skutecznie schudnąć do wakacji? Plan jest niezbędny! A oprócz tego warto zacząć jak najszybciej. Choćby od dziś. Świetnym czasem na poczynienie i opracowanie planu, jak schudnąć do wakacji jest początek roku. Mamy wiele zapału, większą motywację i jesteśmy podatni na presję stawiania sobie postanowień noworocznych. Jeśli początek roku minął ci niepostrzeżenie, nie przejmuj się. Zacznij wdrażać swój plan jak najszybciej.

Na początek zastanów się, ile jesteś w stanie schudnąć. Podejdź do sprawy racjonalnie. 0,5-1 kg na tydzień to rozsądna utrata wagi, która nie wywoła efektu jo-jo i nie sprawi, że będziesz zmuszony się głodzić i katować morderczymi treningami.

Następnie opracuj plan działania. Zastanów się, jak ćwiczyć, co jeść, żeby schudnąć, co jeść, kiedy nie można schudnąć i koniecznie zacznij wdrażać zdrowe zasady do swojej codziennej rutyny. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych wskazówek.

Jak schudnąć do wakacji? Jak ćwiczyć?

Zacznijmy oczywiście od treningów. Jeśli stawiasz sobie pytanie, jak schudnąć do wakacji, musisz zastanowić się, jak ćwiczyć. Wybierz właściwą dla siebie aktywność fizyczną. Jeśli lubisz biegać, nie zmuszaj się do chodzenia na siłownię. A jeśli preferujesz zajęcia w grupie, trening indywidualny zdecydowanie nie przyniesie pożądanych efektów. Niektórych motywuje grupa, inni wolą skupić się na sobie.

Najlepszymi aktywnościami, aby schudnąć do wakacji będą ćwiczenia cardio. Sprawdzi się tu jednak nie tylko regularny trening biegowych. Bieganie może nie być dla ciebie. W takim wypadku nie poddawaj się, szukaj ćwiczeń dla siebie. Sprawdzi się także jazda na rowerze, trening na orbitreku, jazda na rolkach, a nawet skakanie na skakance. Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie także zajęcia typu cardio. To zazwyczaj różnorodne ćwiczenia, które wykonuje się w określonym tempie.

Pamiętaj o systematyczności! Staraj się ćwiczyć często. Nawet trzy lub cztery razy w tygodniu, jednak nie więcej niż sześć razy. Musisz mieć czas na odpoczynek i regenerację mięśni. Urozmaicaj treningi. Wybieraj różne aktywności, aby nie przyzwyczajać ciała do jednego sposobu pobudzania mięśni.  

Jak schudnąć do wakacji? Co jeść żeby schudnąć?

Co jeść, żeby schudnąć? To częste pytanie, które towarzyszy rozważaniom na temat tego, jak schudnąć do wakacji. Przede wszystkim postaw na zdrowe produkty, zalecane w piramidzie żywienia opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W twoim jadłospisie nie może zabraknąć pełnowartościowego białka, czyli chudych mięs, ryb, chudego nabiału i jajka. Jeśli nie masz wskazań medycznych, nie ograniczaj produktów pełnoziarnistych. Każdego dnia jedz gruboziarniste kasze, razowy makaron, brązowy ryż, pełnoziarniste pieczywo. Koniecznie jedz także dużo warzyw strączkowych, owoców.

Jak schudnąć do wakacji? Zasady

Wiele osób zastanawia się, czy są jakieś ogólne zasady, które pomogą schudnąć do wakacji. To po prostu zasady zdrowego stylu życia! Pamiętaj więc o nawadnianiu organizmu – pij minimum dwa litry wody dziennie – a także o pięciu posiłkach w regularnych odstępach. Nie jedz później niż dwie godziny przed snem, nie wychodź z domu bez śniadania.

Jak schudnąć do wakacji? Co jeść, kiedy nie można ćwiczyć?

A co, jeśli nie można ćwiczyć? Co jeść, kiedy nie można ćwiczyć? Na pewno pomyśl w takiej sytuacji o konsultacji dietetycznej. Wraz z ekspertem opracuj plan działania. Musisz znacznie ograniczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Pamiętaj jednak, że sport to zdrowie! Nawet jeśli nie możesz intensywnie ćwiczyć, na pewno spacer ci nie zaszkodzić. A to także ruch!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.