Jakie efekty przynoszą ćwiczenia ze skakanką? Ćwiczenia ze skakanką są świetne na odchudzanie!

Ćwiczenia ze skakanką kojarzą ci się wyłącznie z zabawą małych dziewczynek? Zdziwisz się, jak wiele dobrego mogą przynieść proste ćwiczenia ze skakanką. Systematyczny trening pomoże ci schudnąć, wyrzeźbić ciało, a przy tym zapewni ci sporo zabawy. Od czego zacząć?

Ćwiczenia na skakance – jakie efekty?

Regularne ćwiczenia na skakance to świetny pomysł na spalanie tłuszczu! Nic tak nie rozgrzewa całego organizmu jak regularne podskoki. Dzięki ćwiczeniom ze skakankom zauważysz ogólną poprawę koordynacji ruchowej, dodatkowo znaczącej zmianie ulegnie twoja kondycja, ciało stanie się bardziej gibkie i elastyczne.

Zyskają także twoje ruchy. Staną się szybsze, więc łatwiej ci będzie poprawić wyniki także w innych dyscyplinach sportowych, na przykład w bieganiu. Ale nie tylko! Skakanie na skakance bardzo dobrze sprawdza się wśród sportowców, którzy uprawiają sporty wymagające szybkości – choćby piłkę ręczną – czy skoczności – na przykład koszykówkę. I na koniec chyba już doskonale znany przykład z wielu filmów. Ćwiczenia na skakance to także świetny trening dla bokserów. Poprawiają bowiem skutecznie koordynację ruchową.

Trening na skakance także wzmocni mięśnie nóg. W szczególności podczas podskoków pracują łydki, ramiona, pośladki i brzuch. A przy tym warto wspomnieć, że to dobre ćwiczenie, dla tych, którzy są często narażeni na kontuzje i urazy stawu skokowego.

Ćwiczenia na skakance wpłyną dobrze także na wydolność organizmu. Układ krążenie będzie działał sprawniej, krew będzie krążyła szybciej. Dlaczego? Podczas treningu do organizmu dostarczymy o wiele więcej tlenu. Tym samym zmniejszymy więc znacznie ryzyko zwału serca czy innych chorób krążenia.

Ćwiczenia na skakance – co dają? I jak często skakać?

Jak często skakać na skakance? To pytanie, które często pojawia się wśród początkujących osób. Oczywiście, jak w przypadku każdego treningu liczy się regularność. Aby osiągnąć efekty – schudnąć, poprawić wydolność, wzmocnić mięśnie – liczy się systematyczny trening. Można więc skakać nawet codziennie. Nie można jednak przesadzać. Jeśli nie trenowaliśmy się wcześniej żadnych sportów, postawmy raczej na umiarkowanie intensywne treningi. Możemy na przykład 30 sekund skakać, 10 sekund odpoczywać i znowu 30 sekund skakać. Takie przeplatane ćwiczenie powinniśmy wykonywać przez około 10 minut. Najlepiej poprowadzić taki trening trzy lub cztery razy w tygodniu. A z czasem, gdy poprawimy naszą formę, warto wydłużać treningi. Naszym celem powinny być krótkie – około półgodzinne – codzienne ćwiczenia na skakance.

Codzienne powtarzanie ćwiczeń na skakance przyniesie wiele korzyści. Zastanawiasz się, co dają ćwiczenia na skakance wykonywane każdego dnia? Oprócz wymienionych już przez z nas efektów, należy wspomnieć także o poprawie samopoczucia.  Skacząc pozbywamy się stresów czy niepokojów nagromadzonych podczas całego dnia. Przyspiesza także nasza przemiana materii, a sylwetka zmienia się nie do poznania.  Warto wiedzieć wiec, jak ćwiczenia na skakance na odchudzanie wpływają.

Ćwiczenia na skakance na odchudzanie

Ćwiczenia na skakance na odchudzanie przynoszą fenomenalne efekty. Przede wszystkim już pół godziny takiego intensywnego treningu pozwala nam spalić nawet 300-400 kalorii. Modelujemy całą sylwetkę. Spalamy niechcianą tkankę tłuszczową z newralgicznych, trudnych do wyrzeźbienia części ciała, czyli ud, pośladków, a nawet ramion.

Podczas ćwiczeń na skakance przyspiesza także przemiana materii. Spalasz kalorie długo po zakończonym treningu.

Ćwiczenia na skakance dla początkujących – zasady

Warto więc poznać zasady ćwiczeń na skakance dla początkujących. Przede wszystkim musimy pamiętać o wygodnych, dobrze doprasowanych ubraniach. Nie powinny być zbyt luźne, aby nie krępowały ruchów i nie wplątywały się w skakankę. Jeśli skaczemy na powietrzu, pamiętajmy o amortyzującym obuwiu.

Zwróćmy uwagę, na jakim podłożu skaczemy. Powinniśmy wybierać stabilne, płaskie podłoże. Najlepiej dość miękkie. Podczas skakania na skakance osoby początkujące muszą pamiętać o właściwej technice skakania. Zachowuj prostą sylwetkę, patrz przed siebie, nie usztywniaj kolan i trzymaj nisko łokcie – to najważniejsze sprawy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.