Katarzyna Glinka niedawno ogłosiła, że jest w ciąży, ale nie rezygnuje z treningów. Pokazała nagranie z siłowni. "Ćwiczenia są wręcz wskazane"

Tydzień temu na Instagramie Katarzyna Glinka zdradziła, że podziewa się drugiego dziecka. Glinka nie zwalnia jednak tempa i pod czujnym okiem trenera osobistego ćwiczy na siłowni.

Katarzyna Glinka kilka dni temu ogłosiła, że jest w drugiej ciąży. Mimo tego, aktorka niedawno wróciła po przerwie do ćwiczeń na siłowni. Teraz wrzuciła na Instagram post z wideo, na którym pokazuje, jak obecnie wygląda jej trening.

 

Katarzyna Glinka motywuje do ćwiczeń w ciąży

Aktorka dołączyła do grona gwiazd, które zachęcają do aktywności fizycznej w czasie ciąży. Glinka ćwiczy na siłowni, a jej zajęć pilnuje trener personalny Artur Jakuz. Katarzyna podkreśla, że należy do osób, które lubią uprawiać sport. Glinka podzieliła się informacjami odnośnie ćwiczeń w ciąży, o których rozmawiała z Jakuzem.

Zmiany, jakie przynosi macierzyństwo to idealny powód, by zacząć dbać już teraz o Waszą dwójkę, ze zdwojoną siłą!

- opowiada Glinka. W dalszej części wypowiedzi aktorka zwraca uwagę na mięśnie dna miednicy, które są szczególnie ważne podczas ciąży i porodu. 

Najważniejszym mięśniem całej grupy jest dźwigacz odbytu, który razem z mięśniem wielodzielnym wspomaga tzw. ryglowanie kości krzyżowej. Dodatkowo, mięsień ten odpowiada za stabilizację obręczy miednicznej w pozycji stojącej oraz stabilizację nogi podporowej i nogi wykrocznej w trakcie chodu

- dodaje aktorka. Widać, że Katarzyna nie próżnuje i chce zdobyć wiedzę potrzebną do wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Glinka do treningów podchodzi profesjonalnie i wie, które ćwiczenia pozytywnie wpłyną na poszczególne mięśnie ciała. Wpis gwiazdy komentuje wiele osób, które podzielają jej zdanie:

Bardzo mądre słowa i potrzebna wiedza, dziękuje bardzo.
Tak trzymaj Kasiu

- komentują obserwatorzy. Pod wideo pojawiła się również wypowiedź koleżanki po fachu, Joanny Moro:

Super, powinnyśmy razem poćwiczyć!

- napisała aktorka. Moro jest w zaawansowanej ciąży i również nie zrezygnowała z aktywności fizycznej. Gwiazda często wrzuca posty, w których przedstawia zalety morsowania, również z ciążowym brzuszkiem.

Jakie ćwiczenia wykonywać podczas ciąży? Zobacz trening Ashley Graham:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.