Anna Lewandowska przypomina, dlaczego warto trenować w ciąży. Korzyści są ogromne, ale trzeba uważać, bo nie wszystkie ćwiczenia są bezpieczne

Anna Lewandowska już wkrótce powita na świecie drugie dziecko. Mimo tego, nie zwalania tempa i cały czas motywuje przyszłe mamy do treningów podczas ciąży. Trenerka podkreśla, jakie korzyści przynoszą ćwiczenia w tym czasie.

Anna Lewandowska stara się codziennie dostarczać porcję motywacji do treningów i zdrowego odżywiania. W ostatnim poście na Instagramie trenerka przypomina o tym, jak wiele korzyści płynie z ćwiczeń w czasie ciąży. Gwiazda jest już w szóstym miesiącu, nie zwalnia jednak tempa i cały czas prowadzi aktywny tryb życia.

 

Anna Lewandowska opowiada o korzyściach z trenowania podczas ciąży

Anna przypomina, że wysiłek, jaki kobieta podejmuje podczas minuty porodu równa się 4-5 kilometrowego marszu. Całkowity wydatek energetyczny porodu jest taki sam, jak energia potrzebna do przebycia maratonu. Poród trwa zwykle 7-10 godzin. Dlatego tak ważna jest aktywność fizyczna w czasie ciąży, jeśli nasz lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań. Lewandowska zauważa, że:

W trakcie ćwiczeń fizycznych o średniej i umiarkowanej intensywności zwiększa się przepływ krwi przez macicę i łożysko, co jest czynnikiem wpływającym pozytywnie na rozwój płodu i przebieg ciąży

- wspomina Anna na swoim blogu. Opinię o treningach podczas ciąży podziela wiele instagramowych obserwatorek:

Ćwicząc przed ciążą i w czasie ciąży, jeżeli nie ma przeciwwskazań, łatwiej i szybciej wraca się do formy po porodzie.
Ćwiczyłam przez całą ciążę. Było warto, bo do formy wróciłam błyskawicznie

- komentują fanki Anny pod ostatnim postem trenerki. Lewandowska przypomina również o tym, jakich ćwiczeń należy unikać. Gwiazda wymienia między innymi:

  • ćwiczenia z podskokami;
  • ruchy angażujące mięśnie brzucha, zwłaszcza mięśnie proste;
  • jazdę na rolkach oraz łyżwach;
  • jazdę na rowerze po nierównym terenie. 

Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą pomóc zarówno przyszłej mamie, jak i dziecku. Jednak zawsze należy pamiętać, aby nie przeforsować organizmu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem, który prowadzi ciążę. 

Anna Lewandowska gościem "Przerwy na kawę". Zobacz, co nam zdradziła trenerka:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.