Anna Lewandowska przypomina, dlaczego warto trenować w ciąży. Korzyści są ogromne, ale trzeba uważać, bo nie wszystkie ćwiczenia są bezpieczne

Anna Lewandowska już wkrótce powita na świecie drugie dziecko. Mimo tego, nie zwalania tempa i cały czas motywuje przyszłe mamy do treningów podczas ciąży. Trenerka podkreśla, jakie korzyści przynoszą ćwiczenia w tym czasie.

Anna Lewandowska stara się codziennie dostarczać porcję motywacji do treningów i zdrowego odżywiania. W ostatnim poście na Instagramie trenerka przypomina o tym, jak wiele korzyści płynie z ćwiczeń w czasie ciąży. Gwiazda jest już w szóstym miesiącu, nie zwalnia jednak tempa i cały czas prowadzi aktywny tryb życia.

 

Anna Lewandowska opowiada o korzyściach z trenowania podczas ciąży

Anna przypomina, że wysiłek, jaki kobieta podejmuje podczas minuty porodu równa się 4-5 kilometrowego marszu. Całkowity wydatek energetyczny porodu jest taki sam, jak energia potrzebna do przebycia maratonu. Poród trwa zwykle 7-10 godzin. Dlatego tak ważna jest aktywność fizyczna w czasie ciąży, jeśli nasz lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań. Lewandowska zauważa, że:

W trakcie ćwiczeń fizycznych o średniej i umiarkowanej intensywności zwiększa się przepływ krwi przez macicę i łożysko, co jest czynnikiem wpływającym pozytywnie na rozwój płodu i przebieg ciąży

- wspomina Anna na swoim blogu. Opinię o treningach podczas ciąży podziela wiele instagramowych obserwatorek:

Ćwicząc przed ciążą i w czasie ciąży, jeżeli nie ma przeciwwskazań, łatwiej i szybciej wraca się do formy po porodzie.
Ćwiczyłam przez całą ciążę. Było warto, bo do formy wróciłam błyskawicznie

- komentują fanki Anny pod ostatnim postem trenerki. Lewandowska przypomina również o tym, jakich ćwiczeń należy unikać. Gwiazda wymienia między innymi:

 • ćwiczenia z podskokami;
 • ruchy angażujące mięśnie brzucha, zwłaszcza mięśnie proste;
 • jazdę na rolkach oraz łyżwach;
 • jazdę na rowerze po nierównym terenie. 

Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą pomóc zarówno przyszłej mamie, jak i dziecku. Jednak zawsze należy pamiętać, aby nie przeforsować organizmu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem, który prowadzi ciążę. 

Anna Lewandowska gościem "Przerwy na kawę". Zobacz, co nam zdradziła trenerka:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (6)
Anna Lewandowska przypomina, dlaczego warto trenować w czasie ciąży. Korzyści są ogromne, ale trzeba uważać, bo nie wszystkie ćwiczenia są bezpieczne
Zaloguj się
 • alef.omega

  Oceniono 3 razy 3

  Czas na poradnik "Ciąża byann" po stówce od sztuki

 • megaxs

  Oceniono 2 razy 2

  Co ona się tak ciągle gapi na ziemię? Rozumu szuka? Wypadł jej?

 • ewka123009

  Oceniono 1 raz 1

  Nie pisze z zadnej zazdrosci ,ale co ta kobieta wyrabia, tylko trzyma sie za brzuch i pisze bzdury,tak jakby tylko ona byla w ciazy. To nie jest normalne. Brak slow. Ta kobieta sie osmiesza.

 • farcry3

  Oceniono 3 razy 1

  Dwa info dziennie o Ani to zdecydowanie za mało. Ania L. powinna być nominowana do Nagrody Nobla
  Zawsze czekam z zapartym stolcem na info byAnn. Ania się zna na wszystkim. Co prawda ludzie latami studiują medycynę, fizjologię, biochemię ale Ania ze średnim i tak ich zagina wiedza i doświadczeniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX