Plank to ćwiczenie wytrzymałości i spalenie tkanki tłuszczowej. Jakie efekty przynosi wykonywanie tego ćwiczenia przez miesiąc?

Popularne ćwiczenie plank, znane również pod nazwą "deska", to doskonały sposób na ćwiczenie wytrzymałości oraz spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Jakie rezultaty przynosi plank po miesiącu?

Popularny plank nie należy do łatwych ćwiczeń - wymaga dużej samodyscypliny, wytrzymałości oraz zachowania równowagi. Jakie efekty przynosi wykonywanie deski codziennie przez dwie minuty? Zauważalne rezultaty zobaczymy wtedy, gdy ćwiczenie będziemy wykonywać prawidłowo.

Jak poprawnie wykonać plank?

Jaka jest właściwa technika wykonania deski? Połóż przedramiona na macie, w taki sposób, aby łokcie znalazły się na linii barków. Oprzyj ciężar całego ciała na palcach nóg i unieś je do góry. Bardzo ważne jest, by plecy trzymać prosto, a głowa stanowiła przedłużenie kręgosłupa. Najważniejszy jest odcinek lędźwiowy, który nie może być skrzywiony, ani zbyt mocno uniesiony do góry. Przy wykonywaniu deski całe ciało jest napięte.

Deska codziennie przez dwie minuty - efekty po miesiącu

Pierwsze efekty takiego treningu to poprawienie wytrzymałości całego ciała - z dnia na dzień odczuwamy coraz mniejszy wysiłek. Kolejne tygodnie owocują mocniejszymi mięśniami brzucha, który zrobi się bardziej płaski. Wzmocnią się również nasze ramiona. Chociaż początkowo wytrwanie w planku dwóch minut stanowi nie lada wyzwanie, po kolejnych tygodniach nie będzie to stanowiło żadnego problemu - możemy wtedy wydłużać ćwiczenie o kolejne sekundy. Dzięki treningowi poprawi się nasza kondycja i z łatwością przyjdzie nam wykonywanie m.in. wspinaczki przy podporze oraz burpees. Deska w połączeniu z innymi elementami treningu wpłynie na spalanie tkanki tłuszczowej - lepsza wytrzymałość organizmu pozwoli na wykonywanie większej liczby ćwiczeń. W trakcie 30-dniowego wyzwania możemy modyfikować plank, aby wzmocnić jego działanie - zmiana techniki - na przykład na plank boczny - to zdecydowanie większe wyzwanie. Podsumowując, regularne i poprawne ćwiczenie planka pomoże ci:

  • poprawić wytrzymałość całego ciała;
  • wyćwiczyć mięśnie brzucha;
  • wzmocnić ramiona.

To trzy najważniejsze i najbardziej zauważalne efekty tego popularnego ćwiczenia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.