Chcesz schudnąć z brzucha? Wykonuj te ćwiczenia. Jak trenować, aby nie przeciążyć kręgosłupa?

W jaki sposób pozbyć się boczków i uzyskać płaski brzuch? Zobacz, jakie ćwiczenia przyniosą najlepsze efekty i pozwolą ci się cieszyć wymarzoną sylwetką.

Płaski brzuch osiągniesz nie tylko dzięki klasycznym brzuszkom. Urozmaicone o różne ćwiczenia treningi mogą przynieść zdecydowanie lepsze efekty, niż tradycyjne, znane jeszcze ze szkoły, ćwiczenie. 

Trening brzucha - jakie wykonywać ćwiczenia?

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę, że liczy się jakość, a nie ilość. Wystarczy już kwadrans dziennie systematycznych i prawidłowo przeprowadzonych ćwiczeń, aby szybko zobaczyć rezultaty. Wykonując najpopularniejsze ćwiczenie, jakim są brzuszki, zwróć uwagę, aby mocno napinać mięśnie brzucha. Wprowadź do rutyny brzuszki skośne, przyciągając lewy łokieć do prawego kolana, a prawy łokieć do lewego, w ten sposób zaangażujesz do pracy skośne mięśnie. Jakie jeszcze ćwiczenia wykonywać?

  1. Podnoszenie miednicy, podczas leżenia na plecach - leżąc na macie, złącz stopy i zegnij kolana, następnie unieś nogi w kierunku klatki piersiowej, pamiętając, aby oderwać pośladki od maty. Gdy poczujesz mocne spięcie mięśni brzucha, wykonaj wydech i wróć do pozycji wyjściowej.
  2. Podnoszenie miednicy w leżeniu bocznym - oprzyj ciężar ciała na przedramieniu, w taki sposób, aby stworzyć linię prostą. Ręka powinna być zgięta w łokciu, aby tworzyć z podłożem w przybliżeniu kąt prosty. Miednicę trzymaj w górze, stopy oprzyj o podłoże. W momencie, gdy zepniesz mięśnie brzucha, podnieś miednicę do góry, zrób wydech i wróć do początkowej pozycji. Zrób dwanaście powtórzeń na każdą stronę ciała. 
  3. Skłony tułowia, z trzymaniem nóg w górze - połóż się na plecach, umieść ręce przy skroniach, łokcie skieruj do tyłu. Ugięte lekko w kolanach nogi trzymaj w górze. Zrób głęboki wdech i powolnym ruchem unieś barki, starając się wykonać w tym samym czasie ruch rolowania do wewnątrz. Gdy poczujesz największe spięcie mięśni, zrób wydech i wróć do pozycji wyjściowej, nie dotykając palcami do maty. 

Powyższe ćwiczenia, wykonywane regularnie, mogą przynieść zadowalające efekty. Pamiętajmy, że same zajęcia nie wystarczą - przy treningach bardzo ważna jest zdrowa dieta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.