Szóstka Weidera - na czym polega i jakie przynosi efekty? Zobacz plan ćwiczeń dzień po dniu

Jak wygląda trening szóstki Weidera? Czy ćwiczenia szybko przyniosą zamierzony efekt? Czy taki zestaw treningowy jest lepszy od klasycznych brzuszków?

Szóstka Weidera to zestaw aerobicznych ćwiczeń, które dzięki swojej intensywności mogą przynieść naprawdę zadowalające efekty. To jedne z najpopularniejszych treningów, które stosuje się, aby wyrzeźbić mięśnie brzucha. Jak je poprawnie wykonać?

Szóstka Weidera - doskonały sposób na płaski brzuch

Każdy, kto próbuje znaleźć idealne ćwiczenia na piękny brzuch, wie, że droga do osiągnięcia wymarzonego celu nie jest prosta. Przy wykonywaniu "szóstki" należy pamiętać o dokładności, systematyczności oraz konsekwencji w przeprowadzanym treningu. Sekret polega na tym, że z każdym tygodniem zwiększamy liczbę wykonywanych powtórzeń. Jedne zajęcia powinny nam zająć około 25 minut. Z opinii profesjonalistów wynika, że szóstka Weidera rzeczywiście może nam przynieść doskonałe rezultaty, ale jedynie pod warunkiem, że ćwiczenia będziemy wykonywać poprawną techniką. 

Szóstka Weidera - jak wygląda trening?

Trening wzmacnia i rzeźbi mięśnie brzucha. Polecane ćwiczenia wykonuje się w seriach, w każdej serii jest kilka ćwiczeń, między którymi nie mamy przerwy. Najważniejszym momentem podczas wykonywania danej figury jest zatrzymanie ruchu w momencie, kiedy mamy najbardziej napięte mięśnie, przez 2-3 sekundy. Po wykonaniu ostatniego ćwiczenia z serii robimy 3 minuty przerwy. Pamiętajmy, aby wykonywać ćwiczenia na twardym podłożu oraz o tym, że wraz z kolejnymi tygodniami zwiększa się liczba powtórzeń oraz wykonywanych cykli.

Przykładowo, pierwszy tydzień treningowy może wyglądać następująco:

  • Dzień 1: 6 powtórzeń każdego ćwiczenia, 1 seria - w sumie 36 powtórzeń;
  • Dzień 2: 6 powtórzeń każdego ćwiczenia, 2 serie - w sumie 72 powtórzenia;
  • Dzień 3: 6 powtórzeń każdego ćwiczenia, 2 serie - w sumie 72 powtórzenia;
  • Dzień 4: 6 powtórzeń każdego ćwiczenia, 3 serie - w sumie 72 powtórzenia;
  • Dzień 5: 6 powtórzeń każdego ćwiczenia, 3 serie - w sumie 72 powtórzenia;
  • Dzień 6: 6 powtórzeń każdego ćwiczenia, 3 serie - w sumie 72 powtórzenia;
  • Dzień 7: 8 powtórzeń każdego ćwiczenia, 3 serie - w sumie 144 powtórzenia.

Wyzwanie trwa sześć tygodni, ostatnie dni ćwiczeń to nawet 432 powtórzenia ćwiczeń. Chcesz wiedzieć, jak wykonać każde z ćwiczeń? Zajrzyj tutaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.