Pięć pozycji jogi, które pomogą przy problemach ze snem. Wypróbuj koniecznie!

Ćwiczenie jogi wplywa na nasze samopoczucie. Nie masz pomysłu na postanowienie noworoczne? Podejmij wyzwanie i chwyć za matę!

Systematyczne ćwiczenie jogi to nie lada wyzwanie i wymaga trochę czasu. Warto jednak nie poddać się zmęczeniu i znaleźć chwilę na ćwiczenia - zbawienne działanie jogi pomoże nam opanować stres, w problemach ze snem oraz obolałymi plecami, jeśli pracujemy cały dzień w pozycji siedzącej. Spróbuj wprowadzić do codziennej rutyny tych pięć pozycji - na pewno zobaczysz różnicę w samopoczuciu. Poniższe ćwiczenia adresowane są zwłaszcza do osób, które miewają problemy ze snem.

  1. pozycja dziecka - usiądź na macie z podkurczonymi nogami. Wyprostuj plecy i wyciągnij ręce do góry, wtedy powoli opadaj na podłoże. Staraj się naprężyć cały tułów. W momencie, gdy dotkniesz rękoma do maty rozluźnij łopatki. Wytrzymaj w pozycji kilka minut.
  2. świeca przy ścianie - wykonaj tradycyjne ćwiczenie, opierając wyprostowane nogi o ścianę, układając ciało w taki sposób, aby poczuć się komfortowo. Zamknij oczy i spróbuj wytrzymać 10-15 minut.
  3. savasana - to najprostsza figura z możliwych. Aby ją wykonać musisz jedynie położyć się wygodnie na macie i rozluźnić ręce oraz nogi, kładąc je w lekkim rozkroku. Zamknij oczy i skup się na oddychaniu, wydłużając wdechy i wydechy. Postaraj się zachować świadomość, przy tym ćwiczeniu łatwo zasnąć. 
  4. odpoczywająca bogini - zacznij od położenia się na plecach. Ułóż na podłożu nogi w taki sposób, aby stopy były zwrócone do siebie podeszwami. Rozluźnij ręce, zwróć otwarte dłonie do góry. Zamknij oczy i oddychaj. W czasie wykonywania pozycji możesz położyć jedną rękę na sercu, a drugą na brzuchu - to pomoże ci się skupić na oddechu.

Regularnie ćwiczenia jogi mają dobry wpływ na nasz układ nerwowy. Postaraj się poświęcić na wyżej wymieniony trening pół godziny. 

Coraz więcej gwiazd ćwiczy jogę. Zobacz, jakie pozycje poleca znana trenerka fintess, Gosia Gałkowska:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.