Ból pleców w czasie ciąży? Szwedzka modelka fitness pokazała ćwiczenia, które odciążą kręgosłup. Gwiazda ćwiczy w 34. tygodniu

Hanna Öberg na Instagramie dzieli się dość szokującymi nagraniami. Znana szwedzka modelka fintess ćwiczy na siłowni w zaawansowanej ciąży. W najnowszym poście doradza przyszłym mamom, jakie ćwiczenia zminimalizują ból pleców.

Hanna Öberg wprawia w zdumienie wielu instagramowiczów, pokazując, jak trenuje na siłowni z dużym ciążowym brzuszkiem. Dla wielu osób ćwiczenia w ciąży to temat kontrowersyjny. Gwiazda fitness udowadnia, że świetnie się czuje, a figury, które wykonuje pomagają jej przy utrzymaniu kondycji i zdrowia. Tym razem postanowiła podzielić się ze swoimi fanami nagraniami, na których widać trening na odciążenie kręgosłupa. 

 

Hanna Öberg pokazuje ćwiczenia, które pomogą przyszłym mamom odciążyć plecy

Ciąża jest czasem dla kobiety, kiedy jej ciało musi poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w późniejszych miesiącach. Rosnący maluch może nieźle dać się we znaki i spowodować okropne bóle pleców. Hanna pokazała na Instagramie wideo z ćwiczeniami, jakie wykonuje, aby choć trochę zmniejszyć odczuwane dolegliwości. Co zaproponowała modelka?

  1. Pierwsze ćwiczenie, które wykonuje Öberg polega na podnoszeniu sztangi przy pochyleniu ciała i utrzymaniu prostego kręgosłupa. Wykonujemy 10 powtórzeń i cztery serie. Opuszczając sztangę pamiętajmy, aby ruch był powolny i ostrożny. 
  2. Kolejną figurę zaczynamy od pozycji siedzącej, przy ugiętych nogach w kolanach. Ćwiczenie wykonujemy na specjalnej ławce treningowej, dostępnej na wyposażeniu siłowni. Ruch polega na przyciąganiu ciężarka, przy jednoczesnym prostowaniu nóg i odchylaniu pleców do tyłu. Robimy 3-4 rundy po 15 powtórzeń.
  3. W przedostatnim ćwiczeniu, które wykonujemy na siedząco, umieszczamy sztangę za głową, na wysokości łopatek i wykonujemy powolny skłon. Później wracamy do pozycji wyjściowej. W zaprezentowany sposób robimy 3 serie po 12 powtórzeń.
  4. Ostatnie ćwiczenie robimy bez użycia ciężarków. Schodzimy na matę i zajmujemy pozycję klęku podpartego. Następnie podnosimy i prostujemy w tym samym momencie jedną nogę i rękę, znajdującą się po przeciwnej stronie ciała, co noga. Całość powtarzamy 20 razy w trzech seriach.

Trening zaproponowany przez modelkę wygląda na naprawdę intensywny. Pamiętaj - aby ćwiczyć na siłowni w zaawansowanej ciąży musisz najpierw skonsultować się z lekarzem.

Tak wygląda trening na kilka tygodni przed porodem. Zobacz wideo, którym podzieliła się Ashley Graham: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.