Postanowienia noworoczne na 2020 rok. Co zrobić, by udało się ich dotrzymać?

Chcesz, aby rok 2020 był czasem zmian? Chcesz w końcu dotrzymać noworocznych postanowień? Wypróbuj te sposoby na dotrzymanie swoich obietnic.

Nowy rok - nowe postanowienia. Z tego założenia wychodzi wiele osób, które nagle zyskują zapał do działania. Niestety, bardzo często nagły przypływ tej energii kończy się po miesiącu. Co zrobić, aby wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Rok 2020 - czas na zmiany

W jaki sposób zrealizować postanowienia noworoczne? Wypróbuj kilka trików, które pomogą ci w osiągnięciu celu.

  1. Poprawne sformułowanie - zapisz swoje myśli w notesie lub kalendarzu. Nie zaczynaj od wyrażenia "do końca stycznia muszę zrzucić 10 kilogramów", zamiast tego wypróbuj "w styczniu zacznę zrzucać zbędne kilogramy". Niesamowite jest, jak na ludzki umysł działają niektóre słowa. Cele niemalże niemożliwe do zrealizowania z określonym dokładnym wynikiem co do kilograma są bardzo demotywujące - zwłaszcza, jeśli nie uda nam się zrzucić zakładanych 10 kilo. 
  2. Wypróbowanie czegoś nowego - chcesz zrzucić zbędną tkankę tłuszczową? Zamiast zanudzać się wykonywaniem po raz kolejny tych samych ćwiczeń, zapisz się na zajęcia z boksu, zacznij uprawiać nowy sport, może zostaniesz wielbicielem tenisa lub pływania?
  3. Zapisz się na zajęcia grupowe - w grupie ćwiczy się zdecydowanie łatwiej, możesz też poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Znajdź w okolicy klub fitness, jogi czy pilatesu. 
  4. Nie rób długiej listy -  zaplanuj kilka rzeczy. Krótsza lista jest bardziej możliwa do zrealizowania, nie poczujesz też, że zawiodłaś samą siebie, jeśli nie uda ci się zrealizować wszystkich trzydziestu zadań. Określ realnie, ile jesteś w stanie wypełnić. 
  5. Zaplanuj nagrody za zrealizowanie postanowień - wykonałaś wszystkie postanowienia z listy? Gratulacje! Pamiętaj o nagrodzie - nic tak nie mobilizuje do dalszej pracy, jak mała przyjemność. Zaplanuj podróż, skuś się na ulubione słodycze lub zorganizuj domowy wieczór spa. Dodatkowa motywacja zawsze doskonale się sprawdza.
Więcej o: