Najlepsze ćwiczenia na brzuch. Oto skuteczny trening dla początkujących, dzięki któremu pozbędziesz się boczków

Jakie ćwiczenia są lepsze od brzuszków i pomogą skutecznie wytrenować płaski brzuch? Dzięki tym prostym ćwiczeniom zyskasz formę i pozbędziesz się nadprogramowej tkanki tłuszczowej z tej części ciała.

Płaski i umięśniony brzuch to marzenie niejednej kobiety. W jaki sposób trenować, aby jak najszybciej uzyskać zadowalające rezultaty? Czy klasyczne brzuszki rzeczywiście są tak efektywne? Jak poprawnie wykonać trening? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w tym artykule.

Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Odpowiednio dobrane ćwiczenia na mięśnie brzucha pozwalają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Efektywny trening nie musi być skomplikowany. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak skutecznie ćwiczyć, aby móc cieszyć się płaskim brzuchem. Pozostaw brzuszki i wypróbuj nowe propozycje.

  1. Ćwiczenia z piłką możesz wypróbować klęk podparty z rolowaniem piłki. Dłonie oprzyj o piłkę i roluj ją do przodu do momentu, aż poczujesz maksymalne napięcie mięśni znajdujących się na brzuchu. Wtedy wróć do wyjściowej pozycji i powtórz cały proces kilka razy.
  2. 10-minutowy trening cardio - połącz kilka ćwiczeń, spróbuj przysiadów, pajacyków, wypadów w bok oraz deski i unoszenia miednicy w górę. Przed przeprowadzeniem każdego treningu pamiętaj o rozgrzewce!
  3. Burpees (ćwiczenie bardziej wymagające, ale przynoszące doskonałe rezultaty) -  zacznij od wyprostowania się na baczność, wtedy podskocz, unosząc wyprostowane ręce do góry. Ruch zakończ, lądując lekko na macie. Wtedy zejdź w dół, wyrzucając nogi do tyłu i dotykając miednicą podłoża. Z tej pozycji wróć do pozycji stojącej, robiąc wyskok. 
  4. Ćwiczenia na macie  - zamiast klasycznych brzuszków wypróbuj brzuszki skośne. W pozycji leżącej ugnij kolana, a ręce umieść za głową. Wykonując skłony do przodu, przyciągaj prawy łokieć do lewego kolana i na odwrót. W ten sposób zaangażujesz do pracy skośne mięśnie brzucha. Innym dobrym ćwiczeniem w tej pozycji są skłony tułowia z nogami uniesionymi do góry. Leżąc na plecach, podnieś obie wyprostowane nogi tak, aby utworzyły z tułowiem kąt prosty. Stopy wyceluj w sufit. Wykonując brzuszki, nie opuszczaj pleców na samą matę - zatrzymaj się kilka centymetrów nad podłożem. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.