Alexia Clark zachęca do noworocznego treningu. Te cztery ćwiczenia sprawdzą się idealnie

Alexia Clark nie zwalnia tempa i rusza z kolejnymi propozycjami treningów. Zaprezentowane ćwiczenia abs znakomicie kształtują mięśnie brzucha. Te proste figury wykonasz samodzielnie w domu.

Alexia Clark motywuje obserwatorów do aktywnego rozpoczęcia nowego roku. Gwiazda fitness pokazała, jakie ćwiczenia pomogą nam w uzyskaniu płaskiego brzucha. Trenerka zaproponowała figury, które bez problemu można wykonać samodzielnie w domu.

 

Alexia Clark - idealny trening abs, który wykonasz w domu

W skład treningu wchodzi zestaw czterech ćwiczeń. Do ich wykonania potrzebujesz jedynie maty do ćwiczeń i dobrych chęci. Jakie figury poleca trenerka?

  1. Wspinaczka górska - zacznij od przyjęcia pozycji do pompki na wyprostowanych rękach, następnie ugnij nogę w kolanie i podciągnij ją do ręki znajdującej się po tej samej stronie ciała. Ten sam ruch powtórz z drugą nogą. Następnie złącz obie nogi w podskoku. Wykonując ruchy, pamiętaj o prostych plecach, tempie i napięciu mięśni brzucha. Całość powtarzaj przez minutę.
  2. Skłony i wyprosty - kolejne ćwiczenie wykonuj, zaczynając od pozycji siedzącej. Zegnij nogi w kolanach i przyciągnij je do tułowia, następnie wyprostuj jedną nogę, trzymając ją lekko nad podłożem. Po wykonaniu ćwiczenia wyprostuj obie nogi, jednocześnie prostując plecy, wyciągając ręce za siebie i opadając na ziemię, zatrzymując głowę kilkanaście centymetrów nad ziemią. Całość powtórz 10 razy na każdą stronę.
  3. Trzecie ćwiczenie, zaproponowane przez Aleksię, zacznij od figury pochodzącej z jogi, która jest znana jako "pies z głową w dół" (w tej pozycji opieramy się na wyprostowanych rękach oraz nogach prostych w kolanach, głowę schylamy do podłoża). Następnie, podciągamy ręce na macie, starając się dotrzeć do stóp, nie uginając nóg. Potem znów wracamy do pozycji wyjściowej. Następnie staramy się dotknąć jedną dłonią do stopy, znajdującej się po przeciwnej stronie ciała. Ćwiczenie powtarzamy przez minutę, zmieniając ręce przy ostatnim ruchu.
  4. Ostatnie ćwiczenie to popularne skośne brzuszki. Wariacja trenerki różni się od klasycznej wersji: obie nogi podciągamy najpierw do jednego łokcia, później do kolejnego. Wykonujemy 10 powtórzeń na każdą stronę. 

Powyższe ćwiczenia powtarzamy w trzech rundach. Cały trening na pewno porządnie zmęczy, a wykonywany regularnie przyniesie zaskakujące efekty.

Marzysz o szczupłej talii? Wykonuj te ćwiczenia i ciesz się rezultatami: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.