Idealny poranek ostatniego dnia roku? Spędzony na treningu! Zobacz, jakie ćwiczenia proponuje Dagmara Wawrzyniak

Dagmara Wawrzyniak postanowiła zachęcić swoich instagramowych obserwatorów do ćwiczeń z wykorzystaniem taśm treningowych. Co poleca trenerka?

Dagmara Wawrzyniak to popularna trenerka, która ćwiczy z modelkami, a także umieszcza na Instagramie propozycje autorskich treningów. Ostatnio podzieliła się zestawem ćwiczeniowym, który bez problemu wykonamy samodzielnie w domu. Składa się z kilku prostych figur i wykorzystuje matę oraz gumy oporowe.  

 

Trening "full body" z Dagmarą Wawrzyniak

Aby wykonać proponowany przez Wawrzyniak trening, potrzebujesz maty oraz taśm oporowych, które będą dodatkowym obciążeniem dla mięśni. Dagmara zachęca wszystkich do aktywności:

Pamiętajcie, żeby skupić się na czuciu mięśniowym, przytrzymywać spięcie w odpowiednich momentach, trzymać poprawną pozycję, nie machać „na szybko”. Jeśli będziecie wykonywać każde powtórzenie dokładnie - na pewno to poczujecie w odpowiednich miejscach.

- przekonuje trenerka. Na zajęcia składa się sześć prostych ćwiczeń, przy każdym wykorzystujemy wspomniane gumy treningowe:

  • przysiady sumo (4 serie po 15-20 powtórzeń).
  • wypychanie bioder w pozycji leżącej, z jedną nogą wyprostowaną i naciągniętą gumą (4 serie po 15-20 powtórzeń na każdą nogę).
  • rozciąganie gumy rękoma z pozycji nad głową do wysokości ramion (4 serie po 15-20 powtórzeń).
  • wypychanie rąk i zaczepionych o ramiona gum podporowych przy zgiętym ciele i wyprostowanych plecach (4 serie po 15-20 powtórzeń).
  • ćwiczenie na tricepsy, polegające na podciąganiu liny oporowej, trzymając ręce ca głową (3 serie po 12-15 powtórzeń).
  • podciąganie kolana do ręki po przeciwnej stronie ciała i wypad nogą w tył w pozycji deski na wyprostowanych rękach (4 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę).

Ćwiczenia są naprawdę intensywne i wymagające zachowania równowagi i zaangażowania. Obserwatorki Dagmary zachwycają się propozycją treningu i czują się zmotywowane do działania:

Po prostu nie ma lepszych propozycji ćwiczeń od Twoich.
Dzięki za to, że to wstawiasz, daje popalić.
Każdy nowy trening od Ciebie zapisuję w ciemno, bo wiem, że będzie ogień.

- czytamy pod wpisem na Instagramie. Jak widać, treningi Dagmary cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego - trenerka pokazuje, że do ćwiczeń nie musimy mieć ogromnego sportowego ekwipunku, wystarczą proste i tanie opcje, a efekty i tak będą świetne!

Chcesz wiedzieć, jak wyglądają treningi dla modelek? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.