Sylwia z "Love Island" ostro trenuje. Fani dopytują o jej ćwiczenia i dietę. Odpowiada jej trenerka. "Jak schudnąć z brzucha/nóg - to dwa najgorsze pytania"

Fani Sylwii Madeńskiej wielokrotnie zasypywali ją pytaniami o efektywne treningi i zdrową dietę. Gwiazda polskiej edycji "Love Island" postanowiła rozwiać wątpliwości i oddać głos swojej trenerce.

Gwiazda pierwszej polskiej edycji reality show "Love Island" zdradziła, że podczas udziału w programie przybrała na wadze. Madeńska opowiadała o tym, że ma skłonności do tycia, z którymi zamierza walczyć odpowiednio dobranymi treningami. Fani zasypywali Sylwię pytaniami, ciekawi, w jaki sposób gwiazda zamierza dbać o zachowanie kondycji. Madeńska postanowiła uchylić rąbka tajemnicy. Wszelkie wątpliwości rozwiewa wypowiedź jej osobistej trenerki Adrianny Kalisz.

 

Trenerka personalna Sylwii Madeńskiej opowiedziała o treningach

Na Instagramie Sylwii wielokrotnie padały prośby o przedstawienie diety lub podzielenie się planem treningowym, który ma pomóc Madeńskiej w utrzymaniu wysportowanej sylwetki. Na co dzień gwiazda zajmuje się zawodowo tańcem, co jednak nie oznacza, że nie trenuje na siłowni. Sylwia ćwiczy pod pilnym okiem Adrianny Kalisz. Celebrytka chcąc odpowiedzieć na pytania dotyczące treningów zwróciła się do trenerki, która odpowiedziała: 

Przede wszystkim ćwiczenia (wszystkie) trzeba wykonywać technicznie i z odpowiednią objętością treningową. Jeśli chcemy schudnąć/nabrać masy, to jest do tego niezbędna odpowiednio dobrana dieta i treningi. Nie ma magicznych ćwiczeń. Jeśli ktoś chce ćwiczyć tak po prostu - dla zdrowia, kondycji i bez większego celu w sylwetce, to dobre będą wszystkie ćwiczenia (aby tylko były wykonywane poprawnie)

- zauważyła trenerka. Kalisz obaliła mity, dotyczące ćwiczeń na konkretne partie ciała:

Jak schudnąć z brzucha/nóg - to dwa najgorsze pytania. Ludzie ciągle myślą, że można chudnąć miejscowo, że są magiczne ćwiczenia na konkretne partie

- podkreśla Adrianna. Nawiązując do słów trenerki - aby osiągnąć odpowiednie rezultaty i schudnąć, należy dobrać odpowiednie ćwiczenia oraz dietę, które będą przeprowadzane systematycznie. Skuteczność treningu w dużej mierze zależy od poprawnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Trenerka dodaje również, że

Są przypadki zdrowotne albo konkretne typy budowy ciała, gdzie np. pewnych ćwiczeń się unika, a na pewne kładzie nacisk. Jest to jednak kwestia indywidualna i to już dobiera i określa trener

- zauważa Adrianna. Kalisz słusznie zaznacza, że każde ćwiczenia powinny być dobierane indywidualnie przez profesjonalistę - w ten sposób nie tylko zwiększymy efektywność ćwiczeń, lecz także unikniemy niepotrzebnych kontuzji.

Gosia Gałkowska zaprezentowała efektowny trening, angażujący mięśnie nóg. Jakie ćwiczenia poleca trenerka?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.