Dagmara Wawrzyniak podzieliła się świątecznym treningiem. "Robimy miejsce na sernik"

Chcesz pozostać w formie podczas świąt? Wypróbuj treningowych propozycji Dagmary Wawrzyniak. Trenerka podzieliła się na Instagramie ćwiczeniami, które pozwolą na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Dagmara Wawrzyniak nie zwalnia tempa i motywuje swoich obserwatorów, aby nawet podczas świątecznego rozleniwienia pamiętali o treningu. Jakie ćwiczenia poleca gwiazda?

 

Dagmara Wawrzyniak zachęca do domowego treningu

Na początek, aby prawidłowo przygotować mięśnie trenerka zaleca rozgrzewkę, która składa się z czterech ćwiczeń: skoków na skakance, planku, przysiadów z wyprostowanymi przed siebie rękami oraz brzuszków. Każdą z figur wykonujemy przez minutę. Po tak przeprowadzonej rozgrzewce możemy przejść do głównej części zajęć. Trening składa się z następujących ćwiczeń, podzielonych na rundy:

Runda pierwsza:

  • Pompki na kolanach lub w oparciu na ławie, krześle czy kanapie (5 powtórzeń);
  • Do kolejnych trzech ćwiczeń użyj butelek lub puszek w roli ciężarków. Wykonujemy skłony z podnoszeniem odciążenia (10 powtórzeń), następnie podnosimy ciężarki do góry, prostując ręce w łokciach (15 powtórzeń). Ostatnim ćwiczeniem z serii są pompki z trzymaniem ciężarków (20 powtórzeń).

Każde z powyższych ćwiczeń wykonujemy w czasie czterech minut. Między poszczególnymi figurami robimy dwie minuty odpoczynku. Po wykonaniu całej rundy mamy zasłużone 5 minut przerwy. Wtedy przechodzimy do kolejnej partii.

Runda druga:

Polega na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń ćwiczeń, w ciągu 10 minut. Zaczynamy od powtórzenia każdego ćwiczenia dwa razy. Jak zrobimy wszystkie zadanie figury dwukrotnie, zaczynamy zabawę od nowa, tym razem każde ćwiczenie wykonując czterokrotnie. W serię wchodzą:

  • devil press, który jest połączeniem kilku ćwiczeń, przy których podnosimy ciężarki.Sposób wykonania można zobaczyć na powyższym wideo Dagmary.
  • Przysiad z wypchnięciem odważnika.
  • Podnoszenie ciężarka na wyprostowanych rękach, z pozycji leżącej do siedzącej.

Po 10 minutach mamy pięć minut przerwy i przystępujemy do ostatniej serii.

Runda trzecia:

To najszybsza część całego treningu. Wykonujemy jak największą liczbę powtórzeń poniższych ćwiczeń przez 8 rund. Każda runda to 20 sekund ćwiczeń i 10 sekund przerwy. Na trzecią rundę składają się:

  • Brzuszki z trzymaniem przed sobą obciążenia, przy jednoczesnym wyprostowaniu na przemian nóg.
  • Wypady do tyłu z podskokami, przy trzymaniu obciążenia na karku.

Zapewniamy, że trening na pewno Was zmęczy i pozwoli w spaleniu dodatkowych świątecznych kalorii.

Chcesz szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy? Spróbuj turbospalania:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.