Motywacja do ćwiczeń po okresie świątecznym. Kilka sposobów na powrót do formy

Święta to czas resetu i zasłużonego odpoczynku. Po kilkudniowym lenistwie trundo jest wrócić do codziennej rutyny. Jak się przemóc i wrócić do treningów?

Po totalnym świątecznym wyluzowaniu się, powrót do ćwiczeń może być nie lada wyzwaniem. W przypadku, gdy naprawdę nie możemy znaleźć motywacji, możemy wypróbować kilka sposobów, które pomogą w odnalezieniu inspiracji do działania!

Motywacja po świętach - jak wrócić do ćwiczeń?

Jak zebrać siły i wrócić do normalnego, poświątecznego trybu życia?

  1. Opracuj plan treningowy i zapisz swoje cele - możesz ułożyć grafik w notesie, kalendarzu albo aplikacji na telefonie, która będzie Ci przypominać, którego dnia masz nowe treningi.
  2. Spraw sobie praktyczny prezent na święta - nowy, wygodny strój do ćwiczeń może być doskonałym zastrzykiem pozytywnej energii do wyjścia na siłownię.
  3. Wspólne postanowienia - zaplanuj wyjścia na treningi razem z grupą przyjaciół. Wspólne motywowanie się jest doskonałym sposobem dla prawdziwych leniuchów.
  4. Zacznij obserwować fit konta na Instagramie - niektórzy potrzebują zobrazowania celu. Pomyśl sobie, że jeśli wrócisz do ćwiczeń, Twój brzuch będzie znowu płaski, a intensywne treningi pozwolą wyrzeźbić mięśnie, tak jak u instagramowych dziewczyn fintess!
  5. Nie odkładaj pierwszego treningu "na jutro" - to najgorsza wymówka. Zbierz w sobie wszystkie siły i udaj się na siłownię zaplanowanego dnia. Później będzie już tylko lepiej!
  6. Zacznij ćwiczyć z trenerem personalnym - zapisanie się na tego rodzaju zajęcia jest idealnym wyjściem dla osób zaczynających przygodę z siłownią. Trener dokładnie pokaże Ci, jak wykonać poszczególne ćwiczenia i przypilnuje, abyś uczestniczył w treningu do końca
  7. Zacznij od spacerów. Później spokojne piesze wędrówki możesz zamienić w lekki trucht. Stopniowo wydłużaj trasy, a po wzmocnieniu kondycji zacznij biegać.

Szukasz motywacji? Zobacz intensywny trening na siłowni Gosia Andrzejewicz: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.