Jak przetrwać święta, będąc na diecie? Musisz zastosować kilka skutecznych trików

Kilka dni dzieli nas od wspólnej wigilijnej kolacji z bliskimi. Okres świąteczny zdecydowanie sprzyja przybraniu na wadze. Co zrobić, gdy jesteśmy na diecie i zależy nam, aby wytrwać w swoich postanowieniach podczas świątecznej uczty?

Na świąteczne potrawy czeka każdy. Niestety, świąteczne biesiadowanie nie służy naszej figurze, zwłaszcza osobom, które już są na diecie. W jaki sposób wytrwać w swoim postanowieniu i opanować apetyt? Wypróbuj klika sprawdzonych sposobów.

Jak wytrwać w diecie podczas świąt?

Jeśli zastosujesz kilka porad, na pewno uda Ci się wytrwać w postanowieniu i nie porzucić dietetycznego planu. Spróbuj wprowadzić nasze triki w życie.

  • Po pierwsze: umiar. Możesz spróbować nawet wszystkich wigilijnych potraw, ale w małych ilościach. Staraj się zjadać tyle, aby pod koniec posiłku czuć lekki niedosyt. Jeśli lekko odstąpisz od ilości spożywanych na diecie kalorii nie powinno mieć to konsekwencji - jeśli podejdziesz do tematu z umiarem.
  • Po drugie: zastąp tradycyjnie przygotowane ciasta ich dietetycznymi wersjami. Możesz wypróbować wiele przepisów, które znajdziesz na naszej stronie
  • Po trzecie: jedz taką samą ilość posiłków, jaką masz zaplanowaną w jadłospisie. Nieregularne spożywanie rozreguluje pracę jelit.
  • Po czwarte: pamiętaj o wodzie. Odpowiednie nawodnienie jest kluczem do utrzymania właściwej wagi.
  • Po piąte: zwróć uwagę, w jaki sposób przygotowujesz potrawy. Zrezygnuj ze smażonych potraw. Ryby przygotuj na parze lub w piekarniku. Pierogi i uszka ugotuj i nie podsmażaj. Do tradycyjnej sałatki warzywnej zamiast majonezu dodaj jogurt - wbrew pozorom smak będzie tak samo dobry. Do bigosu nie dodawaj boczku. W tradycyjnym przepisie na śledzie śmietanę zastąp naturalnym jogurtem. Tym sposobem dania będą mniej kaloryczne.

Będąc na diecie podczas świąt, przede wszystkim pamiętaj o umiarze. 

Życzymy Wesołych Świąt!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.