Myślicie, że Serena Williams gra tylko w tenisa? Gwiazda pokochała właśnie inny sport. Spalisz przy nim mnóstwo kalorii

Serena Williams oprócz gry w tenisa uprawia także inne sporty. Ostatnio na Instagramie gwiazdy pojawiły się nagrania z zajęć boksu.

Serena Williams, aby utrzymać formę, próbuje wielu różnych ćwiczeń. Wiemy, że tenisistka lubi pływać, ćwiczyć zumbę, uprawiać jogging oraz jogę. Ostatnio Serena pochwaliła się na Instagramie, że spróbowała kolejnego wyczynowego sportu. Jak Williams poradziła sobie z boksem? Co zyskamy, próbując takiego treningu? 

 

Serena Williams boksuje. Coraz więcej gwiazd wybiera taki trening

Umięśniona sylwetka tenisistki robi niesamowite wrażenie. Na załączonym nagraniu widać, jak pracują mięśnie rąk Williams. Serena posiada mocne uderzenie! Bez wątpienia pomagają tutaj lata spędzone na graniu w tenisa. Boks staje się coraz popularniejszym rodzajem treningu. Na podobne ćwiczenia uczęszcza m.in. Ellie Goulding, Hailey Bieber oraz Demi Lovato. Boks polubiło też wiele polskich gwiazd, w tym Karolina Gilon, Karolina Pisarek oraz Julia Wieniawa i Joanna Koroniewska. Skąd taki zachwyt tą dyscypliną sportu?

Dlaczego warto ćwiczyć boks?

Podczas treningu bokserskiego przyspiesza nasz metabolizm. Wzmocnieniu ulega całe ciało, poprawia się nasza kondycja. Ćwiczymy nie tylko wiele partii mięśni, lecz także koncentrację i wydolność oddechową. Stajemy się bardziej spostrzegawczy i szybciej reagujemy na bodźce. Trening wymaga cierpliwości. Pierwsze zajęcia są przeprowadzane w taki sposób, aby przygotować nasze ciało do dalszej pracy, co na początku może być dosyć monotonne. Jednak im dalej, tym ćwiczenia nabierają intensywności. Wiele siłowni proponuje ostatnio zajęcia, które włączają elementy boksu do fitnessu. Tzw. Aeroboks jest świetnym wyjściem dla osób chcących spróbować takiego treningu. Boksowanie w rytm muzyki może się stać doskonałą rozrywką, która dodatkowo wzmocni nasze ciało, pozbędzie się zbędnych kalorii i poprawi wydolność serca. 

Jak Ellie Goulding dba o formę? Zobacz piosenkarkę na zajęciach z boksu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.