Magda Gessler chwali się artykułem swojego syna, Tadeusza. Poświęcony jest fleksitarianizmowi. "Może to ta dieta, dzięki której wszyscy będą szczęśliwi?"

Megada Gessler podzieliła się na Instagramie swoimi przemyśleniami na temat fleksitarianizmu. Jej syn napisał artykuł, w którym dokładnie tłumaczy, na czym polega ta dieta. Kto może ją stosować?

Magda Gessler pochwaliła się, że jej syn napisał artykuł na łamach magazynu "Sukces". Pisze on w nim o zaletach i wadach fleksitarianizmu. Restauratorka sugeruje, że to może ta dieta jest kluczem do życia w zgodzie ze sobą i naturą. Na czym polega dieta fleksitariańska? 

Fleksitarianizm - co to jest? 

Dieta fleksitariańska polega na świadomym ograniczeniu spożywania mięsa. Ludzie decydują się na to głównie za sprawą świadomości i chęci walki o poprawę jakości środowiska. Wybierają oni mięso jedynie ze sprawdzonego źródła, ale robią to rzadko, chętniej sięgając po zestawy wegetariańskie lub samą rybę. 

 

Tomasz Muller zwraca uwagę, że kilka dań wegetariańskich zjedzonych w ciągu tygodnia to ogromna satysfakcja, że pomogło się naturze i poprawiło jakość swojej diety. Obecnie istnieje naprawdę sporo możliwości - fleksitarianizm, witarianizm, pescatarianizm, semiwegetarianizm, laktowegetarianizm, weganizm. Wszystkie nieco różnią się od siebie, ale pozwalają dbać o środowisko, ograniczając spożycie produktów odzwierzęcych, a tym samym przyczyniając się do zmniejszenia śladu węglowego. To oczywiście bardzo indywidualna kwestia czy będziemy jeść mięso, czy nie. Jednak liczby mówią same za siebie. W Polsce obecnie mięsa nie je już prawie 10 proc. społeczeństwa. 

Magda Gessler jest wegetarianką

W marcu tego roku zrobiło się głośno na temat Magdy Gessler i jej przejścia na wegetarianizm. Popularna restauratorka zrezygnowała ze spożywania mięsa, głownie ze względów zdrowotnych. Oczyściła organizm i sporo schudła. Teraz zachwala artykuł swojego syna i widzi we fleksitarianizmie szansę.

Może to ta dieta, dzięki której wszyscy będą szczęśliwi?

- zapytała retorycznie Magda Gessler.

Warto też dodać, że znane i lubiane postaci w show-biznesie zachęcają do obrania podobnej ścieżki, co Magda Gessler. Na przykład Robert Lewandowski niedawno ogłosił, że przeszedł na wegetarianizm.

Maja Sablewska zdecydowała się szczerze powiedzieć o swojej diecie. Czy znajduje się tam mięso? 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.