Proste i skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch. Zadowalające efekty przyniosą nie tylko "brzuszki"

W jaki sposób trenować mięśnie brzucha, aby jak najszybciej móc zobaczyć pierwsze efekty? Regularny trening, zawierający zestaw różnych ćwiczeń, pomoże w szybkim budowaniu kondycji.

Płaski brzuch możesz uzyskać dużo szybciej, niż ci się wydaje. Wystarczy, że zaczniesz regularnie wykonywać polecane ćwiczenia. Jeśli cierpisz z powodu zwiększonej ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu oraz chcesz w końcu zauważyć efekty treningów, spróbuj połączyć kilka poniższych ćwiczeń. Rezultaty pojawią się naprawdę szybko.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha to marzenie wielu osób, które spełni się, jeśli będziemy poważnie podchodzić do treningów. Ćwicz co najmniej trzy razy w tygodniu, przez minimum 15 minut. Dla lepszych efektów dodaj do swojego planu treningowego następujące ćwiczenia:

  • deska - jest to jedno z najbardziej znanych, a przy tym doskonale modelujących brzuch ćwiczeń. Plank świetnie sprawdzi się jako trening wytrzymałościowy dla całego ciała. Zaczynając od kilkunastu sekund, starajmy się, z treningu na trening, utrzymywać pozycję coraz dłużej. 
  • wspinaczka górska - ćwiczenie zaczynamy od przyjęcia pozycji deski, następnie unosimy kolano, które kierujemy do przodu w stronę klatki piersiowej. Później robimy te same ruchy na drugą stronę ciała.
  • "pajączek" - to utrudniony wariant wspinaczki górskiej. W tej figurze zmieniamy sposób, w jaki pracują nasze nogi. W pozycji podporu pracująca noga wykonuje ruch na zewnątrz, w stronę łokcia, znajdującego się po tej samej stronie ciała. Przy tym ćwiczeniu musimy pamiętać o lekkim uginaniu rąk w łokciach.
  • wyprosty nóg z użyciem piłki treningowej - kładziemy się na brzuchu, piłkę trzymamy oburącz nad czołem. Wtedy unosimy nogi i uginamy je pod kątem 90 stopni. Ostatnim ruchem jest wyprostowanie w powietrzu obu nóg. Warto wspomnieć, że im bliżej podłogi będziesz trzymać ręce z piłką, tym bardziej będą pracować mięśnie brzucha.
  • dotykanie kostek rękami w pozycji leżącej - ćwiczenie może wygląda niepozornie, ale przynosi zaskakujące rezultaty. Do jego wykonania musimy położyć się na macie lub podłodze, ugiąć nogi w kolanach. Tak przygotowane podnosimy głowę lekko do góry i na przemian dotykamy rękoma do kostek, napinając w tym momencie mięśnie brzucha. 

Przed treningiem pamiętaj o rozgrzewce, aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji. Jeśli nie masz jeszcze wystarczająco siły, w ćwiczeniach z piłką możesz pominąć obciążenie. Zaczynaj od wykonywania treningów bez dodatkowych ciężarków, a później, stopniowo je dorzucaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.