Modelka fitness pokazuje, jak ćwiczy w 30 tygodniu ciąży. Trening wygląda na intensywny

Hanna Öberg to szwedzka modelka fitness, która mimo zaawansowanej ciąży wciąż trenuje na siłowni. Na Instagramie celebrytki można zobaczyć, jakie ćwiczenia wykonuje.

Hanna Öberg codziennie na Instagramie motywuje do intensywnych treningów blisko dwa miliony użytkowników. Szwedzka gwiazda fitnessu od kilku tygodni pokazuje, w jaki sposób ćwiczyć, będąc w ciąży. 

 

Modelka fintess trenuje w zaawansowanej ciąży

Gwiazda udowadnia, że istnieją bezpieczne ćwiczenia dla kobiet w 30 tygodniu ciąży. Wszystko zależy od tego, co zaleci nam lekarz. Jeśli nie mamy przeciwwskazań, możemy na spokojnie trenować odpowiednio dobrane ćwiczenia. Hanna Öberg pokazała na Instagramie wideo z siłowni, gdzie wykonuje trening tricepsów. Na załączonych nagraniach wyraźnie widać, że ćwiczenia nie należą do lekkich. Jak wygląda plan zajęć Hanny?

  • Podciąganie liny treningowej na siedząco, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu na siłowni - 4 serie po 12 lub 15 powtórzeń.
  • Ciąganie liny treningowej nad głową, w pozycji stojącej, przy wypadzie w przód na ugiętych nogach - 3 serie po 15 powtórzeń. 
  • Podnoszenie ciężarków - 3 serie po 10,12 powtórzeń. W tym ćwiczeniu uginamy ręce w łokciach, a następnie prostujemy je, wypychając ciężarki w górę. Całość wykonujemy na krzesełku treningowym, w pozycji półleżącej.
  • Podnoszenie ciężarków - 4 serie po 10 powtórzeń. Ostatnie ćwiczenie jest modyfikacją poprzedniego, znajdując się w tej samej pozycji. Ręce z ciężarkami kładziemy za siebie, a następnie podnosimy do góry, pamiętając o wyprostowanych łokciach oraz obróceniu rąk o 90 stopni.

Dieta Hanny Öberg

Na ostatnim nagraniu Hanny możemy zauważyć, że modelka podnosi ciężarki o łącznej wadze 10 kilogramów. Sylwetka gwiazdy, mimo ciąży, jest wysportowana i mocno umięśniona. Trening jest bardzo intensywny i wymaga użycia wiele energii i siły. Celebrytka musi pilnować, aby jej dieta była bogata w odpowiednią dawkę witamin, minerałów i kalorii. W wywiadzie dla "Greatest physiques" wyznała, że spożywa dużo warzyw, orzechów, białego mięsa, jajek oraz owoców morza. Wszystko w wyznaczonych proporcjach. 

Gosia Gałkowska zdradza, jakie ćwiczenia wykonuje na siłowni:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.