Edyta Litwiniuk przygotowała 15-minutowy trening. Specjalnie na święta. "W ten sposób zdziałasz cuda"

Trenerka i dietetyk Edyta Litwiniuk zaskoczyła swoich obserwatorów, przedstawiając nowy pomysł na trening w świątecznym wydaniu.

Edyta Litwiniuk wrzuciła na Instagram wideo ze świątecznym treningiem. Pokazane ćwiczenia można wykonać samodzielnie w domu. Według trenerki, takie 15-minutowe zajęcia wykonywane regularnie przyniosą naprawdę świetne efekty.

 

 Edyta Litwiniuk zachęca do treningu podczas świąt

Do wpisu trenerka dołączyła kilka nagrań, na których pokazuje, w jaki sposób wykonać poszczególne ćwiczenia. Litwiniuk zachęca, aby wykonać trzy serie po dwadzieścia powtórzeń. Cały trening nie zajmie nam dużo czasu - musimy poświęcić jedynie piętnaście minut. Edyta zauważa, że ćwiczenia to nie tylko wzmocnienie mięśni, lecz także doskonały sposób na odstresowanie się, dotlenienie organizmu oraz pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Jakie elementy zawiera zaprezentowany trening?

  1. Pierwsze ćwiczenie polega na podnoszeniu wyprostowanych rąk z ciężarkami w pozycji stojącej. Pamiętaj o rozstawieniu nóg na szerokość bioder.
  2. Kolejne polecane ćwiczenie to podnoszenie ciężarka, podczas wykonywania przysiadów. Przy wykonywaniu tej propozycji należy utrzymać proste plecy, aby prawidłowo rozłożyć ciężar na poszczególne mięśnie.
  3. Do następnego ćwiczenia możemy wykorzystać krzesło. Robimy podpór na wyprostowanych plecach, jedną nogę delikatnie uginamy w kolanie, drugą wykonujemy wypady w tył. Pamiętajmy, żeby ćwiczenie wykonać na obie nogi.
  4. Czwarte ćwiczenie polega na wykonywaniu przysiadów, uginając jedną nogę w kolanie, jednocześnie drugą nogą robiąc wypad do tyłu. Całość przy wyprostowanych plecach i rękach skrzyżowanych i przyłożonych do ciała. Ręce prostujemy w momencie, gdy wracamy do pozycji stojącej.
  5. Ostatnią figurę wykonujemy leżąc na plecach. Nogi uginamy w kolanach i stawiamy na podłożu. Następnie, na przemian, staramy się dotknąć dłońmi do kostek. Głowę trzymamy uniesioną do góry - to doskonały trening na mięśnie brzucha. 

Obserwatorzy dziękują trenerce pod wpisem za motywujące nagrania:

Dziękuję za poranną motywację.
Ja zaczynam już dzisiaj. Super motywacja i ćwiczenia.
Jutro będzie zrobiony. Dziękuję.
Fajny zestaw ćwiczeń, jutro zrobię

- czytamy w komentarzach pod postem Litwiniuk. Pokazany przez instruktorkę trening wygląda na łatwy do samodzielnego wykonania w domu. Jedyne, czego potrzebujemy to ciężarki, które za dobrą cenę dostaniemy w każdym sklepie ze sportowymi akcesoriami.

Jak ćwiczą modelki? Zobacz 10 rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.