Agnieszka Sienkiewicz o powrocie do formy po ciąży. Apeluje o zdrowy umiar. Mądrze prawi

Agnieszka Sienkiewicz zdecydowała się opowiedzieć o tym, jak wygląda jej powrót do formy po ciąży. Aktorka przyznaje, że jest przeciwniczką presji, jaka jest wywierana na kobietach świeżo po porodzie.

Agnieszka Sienkiewicz niedawno urodziła córeczkę. To jej drugie dziecko, z którego ogromnie się cieszy. Choć aktorka otwarcie przyznała, że przytyła 10 kilogramów i marzy o powrocie do formy sprzed ciąży, to wystosowała specjalny apel do wszystkich, by nie wywierali presji na młodych mamach. Te kobiety mają prawo w swoim tempie wracać do formy. 

Agnieszka Sienkiewicz apeluje o zdrowy umiar podczas powrotu do formy po ciąży

Agnieszka Sienkiewicz pierwszy raz publicznie pokazała się po porodzie. Choć jej figura nie wygląda tak, jak dziesięć miesięcy temu, aktorka się tego absolutnie nie wstydzi i nie to jest dla niej w tym momencie najważniejsze. Gwiazda otwarcie apeluje do młodych mam, by dały sobie czas i nie prześcigały się w wyścigu o płaski brzuch tuż po porodzie. 

 
Jestem orędowniczką tego, że powinniśmy dać kobietom w spokoju dochodzić do siebie. Nie jesteśmy zobowiązane, żeby zawsze po ciąży wyglądać tak, jak przed. (...) Jestem absolutnie przeciwna tej presji jaką się wywiera, żeby pokazywać się jak najszybciej z tym płaskim brzuchem, żeby wymagać od kobiet, aby w połogu wyglądały jak petarda. Odpuśćmy trochę my kobiety- kobietom. Bo to raczej nie mężczyźni tego wymagają, tylko kobiety - powiedziała w rozmowie. 

Aktorka stara się akceptować siebie z kilkoma naprogramowymi kilogramami. Przyznaje, że jej ciało ma teraz dużo ważniejsze zadanie, niż bycie jedynie szczupłym - musi wykarmić dziecko i być silne. Aktorka dodaje, że jeśli ciało tyje przez dziewięć miesięcy, to powinno mieć także odpowiednio dużo czasu na regenerację. 

Agnieszka Sienkiewicz stara się więc swoim córkom już od najmłodszych lat tłumaczyć, że są piękne takie, jakie są. Nie muszą się dla nikogo zmieniać. Jak widać, podejście gwiazdy jest bardzo rozsądne i niepodyktowane obecnie panującymi trendami. 

Anna Skura ćwiczy jogę razem z córką. Jak wyglądał ich wspólny trening? 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.