Małgorzata Reysner motywuje do ćwiczeń. Jak wykonać efektywny trening cardio?

Małgorzata Reysner codziennie przekazuje na Instagramie dawkę motywacji. We wpisie na Instagramie krok po kroku przedstawia nowy sposób na instensywny trening cardio.

Gosia Reysner to popularna trenerka fitness, która współtworzy programy treningowe w "Healthy Teamie" Anny Lewandowskiej. Na swoim profilu Gosia zachęca do aktywności fizycznej i wypróbowaniu jej autorskich treningów, które można zobaczyć na Instagramie oraz platformie Youtube. W czwartkowy poranek Reysner motywuje do wypróbowania mocnego treningu cardio.

 

Gosia Reysner pokazuje, jak wykonać trening cardio

Na załączonych nagraniach możemy zobaczyć pięć ćwiczeń, które wykonywane prawidłowo i systematycznie przyniosą świetne efekty. Przedstawiony trening pozytywnie wpłynie na naszą kondycję, figurę oraz samopoczucie. Jaki zestaw proponuje trenerka? Na początek trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach: 

Do zrobienia pięć ćwiczeń po kolei. Pracuj w tempie 30 sekund w ciągłym ruchu/ 15 sekund odpoczynek: dla zaawansowanych aktywny odpoczynek (trucht, marsz, pajacyki). Osoby początkujące mogą zrobić ten trening, lecz bez skoków w wersji skalowanej, opisanej przy każdym ćwiczeniu poniżej. 3-4 serie w zależności od Twoich możliwości.

- instruuje swoich obserwatorów Reysner. Później przedstawia dokładny opis poszczególnych elementów polecanego treningu. 

Plan treningowy cardio Gosi Reysner

  • Narciarz z ugiętą jedną nogą: Na początku wykonaj przeskoki w lewą i prawą stronę. Następnie przejdź do pozycji pompki, ugnij jedną nogę w kolanie i zrób wypad w tył. Wtedy wróć do pozycji stojącej.
  • Pajacyki z wyskokiem: po wykonaniu pajacyka, wykonaj podskok, trzymając ręce na kolanach i zginając w powietrzu nogi. 
  • Burpee - jest to jedno z bardziej wymagających i męczących ćwiczeń. Najpierw stań prosto, następnie wykonaj przysiad, uklęknij i połóż się brzuchem na macie, prostując nogi. Leżąc wykonaj klaśnięcie dłońmi - tak, jak w klasycznym pajacyku. Z pozycji wyjdź wyskokiem. 
  • Przysiady z małym wyskokiem: klasyczną wersję ćwiczenia utrudniamy wykonując podskok z pozycji przysiadu, ręce uginamy i trzymamy na wysokości twarzy.
  • Plank - w pozycji deski pamiętaj o prostych plecach i przytrzymaniu pozycji przed 30 sekund.

Przedstawiony trening angażuje wiele mięśni jednocześnie. Nie tylko poprawi kondycję, lecz także spali nadmiar tkanki tłuszczowej oraz poprawi pracę układu oddechowego.

Gosia Reysner dzieli się swoimi sposobami na piękne pośladki: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.