Czy można schudnąć na rowerku stacjonarnym? Podpowiadamy, jak prawidłowo ćwiczyć, żeby zgubić zbędne kilogramy

Jazda na rowerze w terenie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak gdy temperatura mocno spada i pojawia się śnieg, tracimy chęć na wyjście na zewnątrz. Przenieśmy się wtedy na rower stacjonarny!

Jazda na rowerze nie tylko sprawia przyjemność, lecz także pomaga spalać zbędne kalorie oraz angażuje do pracy mięśnie nóg. Odpowiednio intensywny trening na rowerze stacjonarnym może przynieść takie same efekty. Jak prawidłowo ćwiczyć?

Jak prawidłowo jeździć na rowerze stacjonarnym?

Czy ćwiczenie na rowerze stacjonarnym pomoże przy odchudzaniu? Czy nie spowoduje zbytniego przyrostu mięśni nóg? - te pytania zadaje sobie wiele kobiet, które zastanawiają się nad włączeniem do swoich zajęć jazdy na rowerze. Jak wykonać ćwiczenia prawidłowo, bez obaw przed niepotrzebnymi efektami? Na rowerze stacjonarnym można ćwiczyć w różny sposób, na przykład:

interwały - intensywny trening, który jest ukierunkowany na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Polegają na szybkich i krótkich ćwiczeniach. Jak to zrobić? Ustalmy sobie, że przez pierwsze 30 sekund pedałujemy szybko, a przez kolejne 30 sekund robimy to zdecydowanie wolniej. Ćwiczenie powtarzamy przez 20 minut.

Czy można schudnąć jeżdżąc na rowerze stacjonarnym? - zdecydowanie tak! Odpowiednia długość i i intensywność treningu spala zbędne kalorie. Ćwiczenia na rowerze najlepiej wykonywać 2-3 razy w tygodniu. To doskonałe zajęcia, które, jeśli mamy możliwość, możemy przeprowadzić w domu lub na siłowni w grupie. Na wielu siłowniach są grupowe zajęcia jazdy na rowerze, czyli tzw. spinningi.

Rower stacjonarny - dlaczego warto?

Ćwiczenia na rowerach stacjonarnych ma wiele zalet. Należy zwrócić uwagę na to, że:

  • samodzielnie możemy ustawić obciążenie pedałów;
  • jeżeli mamy taką możliwość, możemy ćwiczyć w domu;
  • ćwiczymy niezależnie od pogody;
  • taki trening może stanowić dopełnienie zajęć na siłowni.

Jeżdżąc na rowerze stacjonarnym ćwiczymy mięśnie nóg, spalamy tkankę tłuszczową, wzmacniamy wytrzymałość całego ciała i poprawiamy wydolność serca. Warto zastanowić się nad włączeniem takiego treningu do swojej codziennej rutyny. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.