Zielona herbata na odchudzanie - jakie przynosi efekty? Ile ma kalorii?

Zielona herbata zawiera wiele cennych skladników odżywczych, które doskonale wpływają na nasz organizm. Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Zbawienne właściwości zielonej herbaty znane są od tysiącleci. Na rynku znajdziemy wiele odmian, które różnią się od siebie smakiem oraz zapachem. Unikalne właściwości zielonej herbaty doskonale sprawdzą się przy diecie odchudzającej. Co warto wiedzieć?

Zielona herbata - właściwości i efekty

Według największych miłośników tego napoju, czyli Japończyków, picie zielonej herbaty pomaga przy leczeniu kilkudziesięciu schorzeń i chorób. 

W zielonej herbacie znajduje się wysoka zawartość katechin, czyli substancji, które wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej. Katechiny powodują, że do organizmu nie wchłania się tłuszcz zawarty w pożywieniu, a ten, który był w naszym ciele wcześniej, jest szybciej spalany. Warto też wiedzieć, że zielona herbata pobudza część enzymów odpowiedzialnych za trawienie, co ma korzystny wpływ na wątrobę. Należy pamiętać, że jeśli rzeczywiście chcemy schudnąć i włączymy zieloną herbatę do diety, musimy wykluczyć palenie papierosów oraz picie alkoholu, ponieważ używki obniżają działanie wspomnianych katechin.

Zielona herbata - kalorie i zalety stosowania

W 100 gramach zielonej herbaty znajdziemy jedynie 4 kalorie! Niska kaloryczność to kolejna zaleta tego produktu, na którą powinny zwrócić uwagę osoby na diecie. Oczywiście herbaty nie wolno słodzić. Jakie zalety ma picie zielonej herbaty?

  • Pozytywnie wpływa na poprawę krążenia. Zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych przy jednoczesnym hamowaniu powstawania złego cholesterolu. 
  • Ma działanie pobudzające i regenerujące komórki, dzięki czemu poprawimy swoją wydajność. Zielona herbata zwiększa wydolność umysłową, co poprawia koncentrację.
  • Działa na wygląd naszej skóry, ponieważ zawiera antyoksydanty, które chronią ciało przed wchłanianiem niebezpiecznych rodników.
  • Zwiększa naszą odporność, dzięki temu, że umożliwia organizmowi zatrzymanie większej ilości witamin.  

Kiedy pić zieloną herbatę?

Jeśli jesteśmy na diecie odchudzającej najlepiej wypić napar dwadzieścia minut po zjedzonym posiłku. W tym czasie zielona herbata zacznie działać na wchłaniane do organizmu tłuszcze, redukując ich ilość. Natomiast, gdy bardziej nam zależy na zwiększonym wchłanianiu witamin i minerałów wypijmy herbatę przed posiłkiem. 

Więcej o: